Ponad 96 proc. recept w Polsce to recepty elektroniczne

3
odpowiedzi
89
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 3 ]
20
Dodano 1 miesiąc temu
Moim zdaniem cyfryzacja polskiej ochrony zdrowia to bardzo dobry krok do usprawnienia jej funkcjonowania. Od samego początkiem jednym z głównych. założeń wprowadzenia elektronicznych recept, zwolnień czy skierowań była oszczędność czasu, którego niestety w wielu przypadkach brakuje dla pacjentów. Jak widzimy w analizie ilość wystawionych elektronicznych recept znacznie wzrosła, co pokazuje, że lekarze bardzo chętnie sięgają po tego typu rozwiązanie, które na stale zagościło w polskich szpitalach czy gabinetach lekarskich. Należy również wspomnieć, że pacjenci także chętnie z nich korzystają i wydaje mi się, że już się do nich przyzwyczaili.
10
Dodano 1 miesiąc temu
Zdecydowanie trzeba iść z duchem czasu i wykorzystywać zdobycze technologii, które powstają przecież po to aby ułatwić nam życie. Telemedycyna to bardzo szerokie pojęcie. Jej możliwości okazały się nieocenione chociażby w czasie trwania pandemii COVID-19, zwłaszcza w jej początkowych stadiach, gdy dostęp do lekarzy pracujących w placówkach Podstawowej Opieki Zdrowotnej, a także specjalistów był utrudniony. Wtedy główną rolę odgrywały teleporady, które do dzisiaj cieszą się sporym zainteresowaniem. Z racji tego, że wystawienie elektronicznej recepty staje się coraz bardziej intuicyjne i szybkie lekarze chętnie korzystają z tej opcji.
00
Dodano 1 miesiąc temu
Z roku na rok liczba wystawianych elektronicznych recept wzrasta i z pewnością ten trend będzie się utrzymywał. W wielu przypadkach wystawienie tego typu recepty jest idealnym, a wręcz jedynym słusznym rozwiązaniem. Chodzi mi głównie o przedłużanie recept, dla pacjentów, którzy od lat stosują te same leki, a ich stan zdrowia nie ulega pogorszeniu. Przykładowo istnieje wiele osób, zwłaszcza starszych, które mają problem z dotarciem do swojego lekarza, chociażby z uwagi na znaczną odległość zamieszkania od placówki medycznej i brak transportu. W takim wypadku problem z dostępem do swoich leków na receptę może zostać rozwiązany poprzez wystawienie e-recepty.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast