Dodano8 dni temu

Ponad sto objawów po przebyciu COVID-19

3
odpowiedzi
38
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 3 ]
20
Dodano 8 dni temu
Wydaje mi się, że jeszcze minie dużo czasu aż będziemy mogli wiedzieć wystarczająco dużo o tym wirusie. Aktualnie wciąż pomimo licznych badań, liczne objawy czy powikłania nas zaskakują. Nie ulega wątpliwości, że kolejne pojawiające się mutacje utrudniają sprawę ponieważ na przestrzeni dwóch lat trwania pandemii da się zauważyć, że typowe objawy przypisane poszczególnym wariantom były inne. Oczywiście we wszystkich przypadkach wirus prowadzi do ciężkiej niewydolności oddechowej. Miejmy nadzieję, że stopniowo walka z koronawirusem będzie dużo bardziej wyrównana, a do terapii będą wprowadzane leki, które będą charakteryzować się dużo większą skutecznością. Nie możemy jednak zapominać, że koniecznie trzeba przestrzegać wszelkich obostrzeń i oczywiście korzystać ze szczepień ochronnych.
10
Dodano 4 dni temu
To dobrze, że w naszym kraju powstał ośrodek, w którym pacjenci, po przechorowaniu COVID-19 mogą liczyć na specjalistyczną pomoc w powrocie do zdrowia. Codziennie słyszy się o tym, że wiele osób dotykają różne powikłania, które czasem w znacznym stopniu są w stanie utrudnić codzienne funkcjonowanie i wykonywanie podstawowych czynności. Jak czytamy w artykule problemy nie dotyczą tylko starszych osób, ale również młodszych, którzy na skutek powikłań muszą rezygnować tymczasowo z życia zawodowego, co często jest dla nich bardzo problematyczne chociażby z uwagi na problemy finansowe.
00
Dodano 2 dni temu
Z pewnością aby dany ośrodek mógł jak najlepiej przeprowadzać rehabilitacje musi być w nim zapewniona kompleksowa opieka. W wielu przypadkach infekcja koronawirusem przyczynia się do tego, że wiele układów czy narządów wymaga odpowiedniego leczenia i rehabilitacji. Obecność różnych specjalistów w jednej placówce medycznej z pewnością z punktu widzenia pacjenta już dużo większym ułatwieniem logistycznym. Nie musi się on martwić o dojazdy między ośrodkami, co w wielu przypadkach może być znacznym ograniczeniem chociażby z powodów finansowych. W trudnych czasach każda oszczędność dla wielu pacjentów jest niezmiernie ważna.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast