Dodano5 lat temu

Powstaje mapa ludzkiego serca

3
odpowiedzi
3594
wejść
0
ocena
Artykuł pochodzi z serwisu Leksykon.

Przejdź na:
http://leksykon.com.pl/powstaje-mapa-ludzkiego-serca-107371-artykul.html
Odpowiedzi [ 3 ]
00
Dodano 5 lat temu
Bardzo cieszy mnie fakt, że pomimo wysokiego poziomu wiedzy dotyczącej budowy i funkcjonowania serca, wciąż prowadzone są podobne badania. Musimy jak najlepiej poznać serce, aby móc walczyć z chorobami układu krążenie. Ogromna liczna zgonów na świecie następuje właśnie z powodu chorób układu krążenia i występuje w krajach o niskim lub średnim dochodzie. Ich mieszkańcy często nie korzystają ze zintegrowanych programów podstawowej opieki zdrowotnej w celu wczesnego wykrywania i leczenia osób z czynnikami ryzyka w porównaniu do osób w krajach o wysokim dochodzie. Pacjenci cierpiący na choroby układu krążenia lub inne stany niezakaźne mają mniejszy dostęp do skutecznych i równowartościowych usług opieki zdrowotnej, które odpowiadają ich potrzebom. W rezultacie wiele osób w krajach o niskim i średnim dochodzie jest poddawana diagnostyce zbyt późno, już w trakcie choroby i umiera młodo, często w ich najbardziej produktywnych latach życia.
00
Dodano 5 lat temu
Profilaktyka chorób układu krążenia ciągle się rozwija. Trwają również badania nad budową i funkcjonowaniem samego sercowo-naczyniowego. Na poziomie indywidualnym, w celu zapobiegania zawałom serca i udarom, interwencje w zakresie opieki zdrowotnej muszą być ukierunkowane na osoby o wysokim ryzyku sercowo-naczyniowym lub na te, u których poziom pojedynczego czynnika ryzyka przekracza tradycyjne progi, takie jak nadciśnienie i hipercholesterolemia. To pierwsze podejście jest bardziej opłacalne niż drugie i może znacznie zmniejszyć liczbę zdarzeń sercowo-naczyniowych.
00
Dodano 5 lat temu
Zmniejszenie częstości występowania nadciśnienia tętniczego poprzez wdrożenie ogólnopaństwowej polityki w celu zminimalizowania czynników ryzyka, w tym szkodliwego spożywania alkoholu, fizycznej nieaktywności, nadwagi, otyłości i dużego spożycia soli, jest niezbędne do osiągnięcia celu.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast