Dodano18 dni temu

Poznań: Dzięki miejskiemu programowi in vitro urodziło się 155 dzieci

4
odpowiedzi
55
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 4 ]
10
Dodano 18 dni temu
To wspaniała wiadomość. Dobrze, że w miastach uruchamiane są programy pomagające parom zostać rodzicami. Niestety coraz więcej pacjentów dowiaduje się, że nie mogą mieć dzieci. Wsparcie w procedurze in vitro daje im nadzieję i jest małym choć skutecznym pocieszeniem, zwłaszcza po otrzymaniu złych wiadomości.
10
Dodano 18 dni temu
Kilkanaście lat temu nie mogliśmy nawet marzyć o tak powszechnej dostępności metody, która jest nowoczesna i przynosi bardzo dobre rezultaty. Jeszcze długa droga przed nami, ale coraz więcej par ma dostęp do procedury in vitro. Dzieje się to dzięki zaangażowaniu władz miejskich. Podobnymi sukcesami mogą pochwalić się również inne miasta.
10
Dodano 7 dni temu
Bardzo cieszą mnie takie informacje! Żyjemy w czasach w których coraz więcej par ma problem z posiadaniem dzieci. Brak możliwości posiadania dzieci staje się coraz powszechniejszym problemem co jak się okazuje w dużej mierze zależy od naszego trybu życia. Ciągły stres, używki, niezdrowa dieta oraz brak aktywności fizycznej przyczyniają się chociażby do tego, że jakość nasienia jest dużo gorsza. Metoda in vitro często jest ostatnim rozwiązaniem dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko. Warto zaznaczyć, że w większości przypadków rodzice dzieci poczętych metodą in vitro są świetnymi rodzicami z uwagi na to, że bardzo długo wyczekiwali swoich pociech. Wydaje mi się, że warto jest wspierać tego typu inicjatywy ponieważ zapłodnienie metodą in vitro wiąże się z dużymi kosztami, na które nie każdy jest w stanie sobie pozwolić.
00
Dodano 4 dni temu
Tak jak wspomniał użytkownik adam99, w dzisiejszych czasach ludzie coraz częściej mają problemy z płodnością. Dobrą wiadomością jest to, że coraz więcej miast decyduje się przeprowadzać tego typu co uważam za jak najbardziej dobre posunięcie. Według mnie bardzo ważnym elementem tego programu jest możliwość aż trzykrotnego skorzystania z tego zabiegu. Jest to tym bardziej słuszne ponieważ nie zawsze udaje się przeprowadzić go za pierwszym razem. To daje szanse na przeprowadzenie kolejnych zabiegów, a tym samym zwiększa szanse na zapłodnienie.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast