Dodano23 dni temu

Prof. Gut: Nuvaxovid to szczepionka, w której podawany jest gotowy produkt — białko

4
odpowiedzi
55
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 4 ]
30
Dodano 23 dni temu
To dobrze, że cały czas wprowadzane są kolejne szczepionki na rynek europejski. To daje możliwość wyboru obywatelom, co według wielu jest bardzo ważne. Istotne, że sama szczepionka charakteryzuje się zbliżoną skutecznością, co może być włączane w cykl szczepień stosowany przez obywateli Polski. Wciąż istotnym problemem jest aby namówić pewną część naszego społeczeństwa do szczepień. Spowodowane jest to dezinformacją, która jest na bardzo wysokim poziomie, zwłaszcza w sieci. Bardzo ważne jest aby w pewny sposób kontrolować informacje, które pojawiają się w Internecie i w odpowiedni sposób interweniować.
20
Dodano 23 dni temu
Cały czas trwają badania na całym świecie nad stworzeniem nowych szczepionek, zarówno tych opartych na mRNA, a także innych form, chociażby takiej jak ta opisana w artykule. Na skutek nowych mutacji kolejne badania są niezbędne aby tworzyć nowe szczepionki, które będą skuteczne przeciwko nowym wariantom. Podobnie jak w przypadku grypy być może co roku będzie konieczność aby się zaszczepić przed każdym sezonem infekcyjnym.
10
Dodano 23 dni temu
Nie ma wątpliwości co do tego, że szczepionki są najlepszą formą zabezpieczenia przed poważnymi powikłaniami spowodowanymi infekcją koronawirusem. Potwierdzeniem na to są liczne badania, która cały czas są publikowane na całym świecie. Na samym początku szczepień w naszym kraju zainteresowanie nimi było bardzo duże. Stopniowo niestety ulegało one redukcji. Teraz istnieją dni gdzie szczepień wykonuje się stosunkowo niewiele, jednak niektóre obostrzenia sprawiają, że ludzie decydują się na szczepienie.
00
Dodano 22 dni temu
Zgadzam się z Panem, że żaden lek nie jest w stanie obniżyć w tak dużym stopniu wystąpienia powikłań, które zagrażają zdrowiu, a nawet życiu jak szczepionka. Według wielu osób powstała ona zbyt szybko i nie jest odpowiednio przebadana. Jest to oczywiście nie prawda. W żadnym wypadku produkt, który miałby trafić do milionów, a nawet miliardów ludzi na całym świecie nie trafiłby na rynek, gdyby nie został odpowiednio przebadany. Oczywiście występują różnego rodzaju niepożądane odczyny poszczepienne jednak nie jest to żadna nowość w przypadku szczepionek, a także innych leków.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast