Dodano1 rok temu

Prof. Piotr Ponikowski: Wirtualna pracownia nadaje kształceniu medycznemu nowy wymiar

4
odpowiedzi
481
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 4 ]
30
Dodano 1 rok temu
Moim zdaniem takie rozwiązania jakie są opisywane w artykule są przyszłością. Wirtualna rzeczywistość staje się coraz bardziej realistyczna co pozwala na odtworzenie różnych sytuacji, które następnie mogą mieć miejsce w prawdziwym życiu. W takiej sytuacji jest dużo łatwiej specjalistom będzie można pomóc pacjentom. Dobrym posunięciem jest, że takie zajęcia są przeprowadzane na zajęciach w czasie kształcenia na studiach. Z pewnością jest to dobra forma dydaktyki, która może zachęcić studentów do nauki i pogłębiania wiedzy medycznej. To przełoży się na lepsze kwalifikacje w pierwszych latach kariery zawodowej.
20
Dodano 1 rok temu
Jakiś czas temu na wielu polskich uczelniach otwarto pracownie symulacji medycznych, na których studenci mogli uczyć się jak w odpowiedni sposób należy zachować się, aby udzielić pacjentowi najlepszej pomocy, które zwiększą ich szanse na przeżycie. Aktualnie idziemy o krok, dalej na co pozwala nam rozwój technologii. Cieszę się, że na uczelniach medycznych dąży się do tego aby takie rozwiązania jak te opisane w artykule wprowadzać ponieważ im więcej różnych scenek, sytuacji czy też algorytmów zostanie w jak najbardziej wiarygodny sposób przeprowadzonych na zajęciach tym lepiej dla przyszłych lekarzy.
00
Dodano 1 rok temu
Z pewnością pojawienie się centrów symulacji stanowiło poważny krok naprzód jeżeli chodzi o podnoszenie jakości kształcenia na polskich uczelniach. Dobrą informacją jest to, że pojawiają się one na coraz większej liczbie uczelni w naszym kraju, co sprawia, że nie ma zbyt dużych różnic w kształceniu pomiędzy studentami w poszczególnych częściach kraju. Od wielu lat dąży się do tego aby zarówno jakość udzielanych świadczeń medycznych jak i metod kształcenia była podobna. Moim zdaniem jest to jak najbardziej słuszne i w tym kierunku należy dążyć.
10
Dodano 1 rok temu
Z pewnością tego rodzaju inwestycję szybko się zwrócą "pod postacią" lepiej przygotowanych do zawodu młodych lekarzy. Warto podkreślić, że obecnie młodzi ludzie od najmłodszych lat swojego życia mają kontakt z przeróżnymi urządzeniami elektronicznymi. To bez wątpienia pozwoli im łatwiej odnaleźć się w nowej formie zajęć. Nie zawsze istnieją ku temu właściwe warunki, aby studenci mogli doświadczyć na zajęciach różnych sytuacji klinicznyc.h, które mogą im się w prawdziwym życiu. Mam nadzieję, że coraz więcej uczelni w naszym kraju będzie decydować się aby otwierać tego rodzaju pracowni.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast