Dodano1 rok temu

Projekt MZ: skrócenie czasu kwarantanny do 10 dni

8
odpowiedzi
1070
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 8 ]
50
Dodano 1 rok temu
Uważam, że kwarantanna powinna wynosić 14 dni tak jak dotychczas. Bezpieczniej jest poczekać kilka dni i być pewnym, że choroba się nie rozwinie. Człowiek zakażony mimo, że nie ma objawów, wciąż może zarażać innych, a to bardzo niebezpieczne zwłaszcza, gdy na co dzień styka się z wieloma osobami.
40
Dodano 1 rok temu
Wytyczne odnośnie koronawirusa cały czas ulegają modyfikacjom. Z pewnością są one opracowywane przez specjalistów i wydaje mi się, że warto jest się do nich stosować co z pewnością pozwoli na ograniczenie transmisji wirusa. Naukowcy cały czas dążą do tego aby wirus nie stanowił dla nas tak ogromnego zagrożenia dla zdrowia i życia. W tym celu opracowywane są szczepionki, a także leki. Jeden z nich opiera się na nanocząsteczkach, które są w stanie wiązać się z cząsteczkami koronawirusa. Takie połączenie przyczynia się do tego, że wirus obumiera i może zostać usunięty z organizmu przez układ immunologiczny. Jego wprowadzenie do organizmu ma odbywać się przez nos pod postacią spray'u. Ponadto pacjenci, którzy są podłączeni do respiratora mogą uzyskać go bezpośrednio do płuc co z pewnością zwiększy jego skuteczność. Miejmy nadzieję, że jak najszybciej zostanie on wprowadzony do warunków klinicznych zwiększając szansę pacjentów na przeżycie. Oby tylko ryzyko działań niepożądanych było zminimalizowane do minimum.
10
Dodano 1 rok temu
Zgadza się. Nowe obostrzenia i zalecenia są często oparte na najnowszych wynikach badań naukowców, których prace są prowadzone na całym świecie. Problemem jest to, że wiele osób w naszym społeczeństwie bagatelizuje problem koronawirusa, twierdząc nawet, że jest to wymyślony problem. Tego typu stwierdzenia z pewnością utrudniają ochronie zdrowia, a także epidemiologom walkę ze wspomnianym wirusem. Osoby te bardzo często nie noszą maseczek oraz nie dezynfekują rąk stwarzając zagrożenie nie tylko dla siebie, ale także osób w najbliższym otoczeniu. Być może właśnie z uwagi na tego typu działania obserwujemy w ostatnich dniach gwałtowny wzrost liczby zachorowań, które mogą przyczynić się do tego, że w pewnych regionach kraju będzie konieczność wprowadzenia dodatkowych obostrzeń, które jak wiemy z przeszłości nie są niczym korzystnym dla nas wszystkich.
30
Dodano 1 rok temu
Wszelkie tego typu działania są podejmowane po wcześniejszych ustaleniach specjalistów. Moim zdaniem powinniśmy się stosować do tych zaleceń, aby wszystko mogło sprawnie funkcjonować. Jakiś czas temu otwarto szkoły. Wiele osób w sposób bardzo dokładny analizuje to co dzieje się w placówkach oświatowych, Praktycznie każdego dnia słyszymy o tym, że zamykane są całe szkoły lub poszczególne klasy są kierowane na kwarantanne. W takim wypadku realizowane jest nauczanie zdalne. Podobne rozwiązania są planowane na licznych uniwersytetach w naszym kraju. Część z nich decyduje się nauczanie hybrydowe. Moim zdaniem jest to bardzo dobrym pomysł ponieważ niektóre kierunki poza przekazywaniem wiedzy teoretycznej bardzo ważne jest także przeprowadzanie zadań praktycznych. Bez nich podjęcie pracy po studiach może być znacznie utrudnione. Przykładowo jeżeli chodzi o lekarzy czy lekarzy dentystów, fizjoterapeutów, pielęgniarki czy ratowników medycznych możliwość zajęć praktycznych jest konieczna. Do minimum należy zredukować zajęcia teoretyczne produkowane w grupach.
20
Edytowany Dodano 1 rok temu
Wciąż bardzo dużo ognisk zakażeń pojawia się na weselach. Niestety jest to bardzo przykra informacja ponieważ prawdopodobnie przełoży się na to, że liczba gości będzie musiała ulec znacznej redukcji. Musimy pamiętać o tym, że obecna pandemia jest czymś wyjątkowym i nietypowym, konieczne są więc też takie działania, które pozwolą na jej zatrzymanie. Jednym z takich sposobów może być wykorzystanie robota, który powstał na Politechnice Wrocławskiej. Jego zadaniem jest dezynfekcja pomieszczeń zarówno z bakterii oraz wirusów. Zaletą tego urządzenia jest fakt, że jest on niewielkich rozmiarów i jest w stanie wjechać w niedostępne miejsca takie nieduże przestrzenie na korytarzach lub pod łóżkami. Robot jest testowany na oddziałach Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Do walki z patogenami robot wykorzystuje promieniowanie ultrafioletowe, które jest rekomendowane przez Światową Organizację Zdrowia w walce z koronawirusem.
00
Dodano 1 rok temu
Poruszył Pan ważny temat. W związku z pandemią bardzo wiele firm oraz ośrodków w naszym kraju decyduje się podejmować działania, których zadaniem jest opracowanie innowacyjnych rozwiązań do walki z koronawirusem. Przykładowo w Małopolsce również opracowano urządzenie, którego funkcją jest sterylizacja pomieszczeń. Wykorzystane są w nich filtry węglowe z cząsteczkami srebra. Dodatkowo jest wykorzystywane promieniowanie UV-C. Z Jest to pierwsze urządzenie na świecie, które wykorzystuje cztery technologie do niszczenia drobnoustrojów. Miejmy nadzieję, że takie rozwiązania sprawią, że będzie ono skuteczne i będzie wykorzystywane na całym świecie. Z kolei inna firma dąży do stworzenia i sprzedaży maseczek, stworzonych z tkanin, które zostały sprowadzone ze Szwajcarii i cechują się działaniem wirusobójczym. Wcześniej te materiały były wykorzystywane w filtrach do wody. Maseczki te mają być szyte w Łodzi, więc dobrze, że polskie firmy będą miały możliwość rozwoju.
00
Dodano 1 rok temu
W aktualnych wytycznych WHO, CDC i ECDC zalecane jest utrzymanie kwarantanny przez 14 dni od dnia kontaktu z zakażonym. Nie ma przesłanek, aby ją skracać. Okres inkubacji dla zakażenia COVID-19 trwa średnio 5 dni. Biorąc pod uwagę czas wydalania żywego wirusa do 9 dni, skrócenie kwarantanny do 10 dni jest nieuzasadnione i niebezpieczne. Za istotne należy uznać ustalenie czytelnych kryteriów udzielania kwarantanny. Ich brak jest powodem wielu nieprozumień w relacjach między pracownikami służby zdrowia a inspekcją sanitarną.
00
Dodano 1 rok temu
Myślę, że skrócenie kwarantanny z punktu widzenia ekonomicznego jest zasadne. Polski rynek pracy zderzył się z koronawirusem i pandemia szybko położyła go na łopatki. Po siedmiu latach i sześciu miesiącach wzrostu kwiecień 2020 przyniósł spadek zatrudnienia (najmocniejszy od ponad 10 lat), a przeciętne wynagrodzenie było już tylko o 1,9 proc. wyższe niż rok wcześniej. Ekonomiści spodziewali się słabych danych, ale nie aż tak. Od lutego obraz rynku pracy w Polsce zmienił się o 180 stopni.W kwietniu w firmach zatrudniających powyżej dziewięciu osób pracowało w Polsce 6 milionów 258,8 tys. ludzi. To o 2,1 proc. mniej niż rok wcześniej. Przeciętne wynagrodzenia jeszcze rosły – były o 1,9 proc. wyższe niż przed rokiem – jednak marne to pocieszenie. Ekonomiści spodziewali się bowiem ponad dwukrotnie wyższej dynamiki – konsensus rynkowy mówił o 4,5 proc. Eksperci przewidywali również spadek zatrudnienia, ale niewielki – rzędu 0,5 proc...
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast