Przeszczep u 6-letniego Tymka najlepszą operacją rekonstrukcyjną na świecie w 2019 r.

3
odpowiedzi
113
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 3 ]
20
Dodano 1 miesiąc temu
Operacje wykonywane przez polskich specjalistów są jednymi z najbardziej nowatorskich i skomplikowanych na świecie. Jest to bardzo dobra wiadomość dla pacjentów którzy dotychczas nie mieliby szansy na operacje. Lekarze często wolą nie podjąć się operacji niż narazić pacjenta na ogromne ryzyko. Moim zdaniem jednak warto czasami zaryzykować ponieważ jeżeli dany specjalista nie podejmie się wyzwania pacjent tak czy owak umrze lub dozna znacznego uszczerbku na zdrowiu. Niektórzy pacjenci chcieliby zostać poddani operacji nawet związanej z ogromnym ryzykiem ale niestety specjaliści nie czują się dość pewnie aby taki zabieg przeprowadzić. Każda nowatorska metoda daje szansę na uratowanie życia wielu ludzi dlatego ponad wszystko w rozwój nauki trzeba inwestować i cieszę się że coraz więcej pojawia się informacji o nowoczesnym zabiegach.
10
Edytowany Dodano 1 miesiąc temu
Cieszę się, że tego typu zabiegi mają miejsce w naszym kraju. Jest to kolejne potwierdzenie na to, że w naszym kraju pracują światowej klasy specjaliści, którzy często przeprowadzają innowacyjne zabiegi i korzystają z najnowszych rozwiązań. Dzięki temu polscy pacjenci mogą czuć się bezpieczni jeżeli chodzi o swoje zdrowie, nawet w tak poważnych przypadkach, jaki miał miejsce u tak małego pacjenta. Taka operacja z pewności pozwoli mu na dalsze normalne życie. Oczywiście będzie potrzebna długa rehabilitacja, jednak mam nadzieje, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i wraz z kolejnymi miesiącami, latami pacjent będzie wracał do pełni zdrowia i wciąż będzie mógł cieszyć się życiem. Takie wyróżnienie to ogromny sukces, który z pewnością sprawi, że wciąż bardzo pozytywnie będzie mówiło się o polskich specjalistach na całym świecie.
00
Dodano 29 dni temu
Oparzenia to bardzo ciężkie obrażenia, które zwykle goją się z pozostawieniem blizn, które niestety nie wyglądają estetycznie, szczególnie gdy występują w tak widocznych tak u opisywanego w artykule małego pacjenta. Tak jak wspomniała użytkowniczka maple_jane bardzo ważna jest teraz w odpowiedni sposób przeprowadzana rehabilitacja. Na szczęście jeżeli chodzi o ten aspekt to opieka w naszym kraju jest bardzo dobra. Warto zaznaczyć, że organizmy dzieci regenerują się w znacznie lepszym i szybszym stopniu niż w przypadku starszych osób. Wielkie słowa uznania dla całego zespołu, który brał udział w tej skomplikowanej operacji, która z pewnością w ogromnym stopniu wpłynęła na życie dziecka. Ciekawa jest forma nagrody przyznawana w tym konkursie, która pozwoli na obserwację pracy w innych ośrodkach na całym świecie. Dzięki takim wizytom możliwe jest dokształcenie się oraz poznanie nowych metod terapeutycznych, które na przykład z czasem będzie można wprowadzać także w naszym kraju.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast