Dodano11 dni temu

Ruszyła „Akcja Zdrowa Praca”

4
odpowiedzi
41
wejść
0
ocena
Artykuł pochodzi z serwisu Leksykon.

Przejdź na:
http://leksykon.com.pl/ruszyla-akcja-zdrowa-praca-108053-artykul.html
Odpowiedzi [ 4 ]
10
Dodano 11 dni temu
Lekarze od lat walczą o zwiększenie nakładów finansowych przeznaczanych na służbę zdrowia. Dodatkowe pieniądze rozwiązałyby (lub przynajmniej poprawiły) problem braków kadrowych oraz skróciłyby kolejki. Jeżeli lekarze mają pracować krócej, w normalnym wymiarze, potrzeba ich znacznie więcej. Pensje powinny zachęcać młodych lekarzy do pozostania w kraju. Daleko nam do sum proponowanych za granicą, ale nie wszyscy chcą wyjeżdżać z kraju i chętnie przystaliby na lepsze warunki. Niestety takie są realia. Mamy za mało specjalistów, lekarze są przepracowani i to tylko od ich dobrej woli zależy czy system służby zdrowia nie będzie działał jeszcze gorzej.
10
Dodano 11 dni temu
W ostatnich latach widać poprawę w funkcjonowaniu szpitali i przychodni. Warto zauważać postępy mimo długiej drogi jaka jest jeszcze przed nami. Najważniejsze, że pozytywne zmiany są już odczuwalne. Trzeba jednak bardziej radykalnych kroków, aby dostosować system opieki zdrowotnej nie tylko do potrzeb pacjentów, ale również jej pracowników.
10
Dodano 7 dni temu
Niestety w naszym kraju już od dłuższego czasu istnieje spory problem jeżeli chodzi o ochronę zdrowia. Oczywiście głównym czynnikiem, który do nich doprowadza jest brak odpowiedniej ilości pieniędzy przeznaczanych na sektor medyczny. Doprowadziło to do tego, że duża liczba lekarzy wyjechała za granicę. Niestety z racji tego, że dużo lepsze warunki pracy można otrzymać w krajach na zachodzie Europy studenci podczas edukacji również planują wyjazd za granicę. Rezydenci nie bez powodu domagają się zwiększenia nakładu na ochronę zdrowia ponieważ potrzebny jest jej potężny zastrzyk pieniędzy. Miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości się to zmieni. Należy zaznaczyć, że lekarze protestują nie tylko w swoim imieniu ale także innych pracowników ochrony zdrowia, bez których funkcjonowanie szpitali czy innych placówek medycznych byłoby po prostu niemożliwe.
00
Dodano 5 dni temu
Postulaty medyków są bardzo ważne. Aktualnie sporym problemem stała się biurokracja na którą lekarze muszą poświęcać bardzo dużą ilość czasu, który mógłby być spożytkowany na pewno w nieco lepszy sposób. Kolejną kwestią są kolejki, które do niektórych specjalistów są bardzo długie, a z uwagi na charakter chorób jakimi zajmują się lekarze tych specjalizacji powinny być one możliwie jak najkrótsze. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że im później diagnoza zostanie postawiona, a leczenie rozpoczęte, tym gorzej dla samego pacjenta, ponieważ choroba postępuje, a często jest również wymagana pomoc innych lekarzy. Liczę na to, że w niedalekiej przyszłości sytuacja ta ulegnie poprawie i polscy pacjenci będą mogli liczyć na szybszą pomoc, a lekarze będą mogli pracować w normalnym wymiarze godzin pracy, ponieważ w wielu przypadkach ich zdrowie oraz życie jest narażone.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast