Dodano7 lat temu

Rynek IT w medycynie w kolejnych latach wzrośnie do 2 mld zł

3
odpowiedzi
5481
wejść
2
ocena
MedKiosk
Artykuł pochodzi z serwisu MedKiosk.

Przejdź na:
http://medkiosk.pl/article-195-rynek-it-wzrosnie-do-2mld.html
Odpowiedzi [ 3 ]
00
Dodano 7 lat temu
Nic dziwnego, że informatyzacja w medycynie rozwija się na taką skalę. W końcu technologia wkracza do coraz większej ilości sektorów życia prywatnego czy publicznego. Korzysta się z niej w niemal każdej już chyba branży. Najwyższy czas by również medycyna zaczęła na większą skalę korzystać z dobrodziejstw i osiągnięć nauki. Informatyka i nowe technologie już wkraczają do medycyny jednak w naszym kraju wciąż nie dzieje się to na taką skalę jak w europie zachodniej. Mam nadzieję, że wkrótce przynajmniej część pracy związanej z biurokracją, rejestracją pacjentów, wydawaniem wyników przejmą właśnie komputery, a ludzie zajmujący się pracą przy papierach będą mogli zajmować się bardziej złożonymi problemami czy współpracą z pacjentem, a nie zajmować się wpisywaniem i przetwarzaniem danych, którą to pracę mógłby za nich wykonać komputer. Dzieje się to już szczególnie w gabinetach prywatnych gdzie pracodawcy doceniają oszczędności uzyskiwane z takiej dystrybucji środków finansowych, a także wzrost jakości usług przy przesunięciu pracowników do współpracy z pacjentami tam, gdzie jest to najbardziej potrzebne i zasadne, a nie do bezsensownej pracy przed komputerem czy przy papierach i dokumentach.
00
Dodano 7 lat temu
I dobrze. Świat idzie do przodu, również w medycynie widoczny jest postęp. Wciąż mam wrażenie, że dzieje się to nieco zbyt wolno, jednak dobrze, że się dzieje i że są widoki na poprawę i to już w najbliższym czasie. Oby wkrótce podobne zmiany stały się standardem, a dokumentacja wypisywane i przepisywana ręcznie odeszła do lamusa jako przeżytek starych czasów i zbędne marnotrawienie cennego czasu pracy lekarzy. Takie przynajmniej jest moje zdanie.
00
Dodano 7 lat temu
W ogóle mnie to nie dziwi. Obecnie rozwój cyfryzacji we wszystkich dziedzinach jest mocno rozwinięty. Powstaje tak dużo aplikacji, programów, rozwiązań, że naprawdę jest to bardzo opłacalna w inwestowanie gałąź. Oby tylko na rynku pojawiały się profesjonalne i nowoczesne rozwiązania, a nie te przestarzałe. Lepiej kilka lepszych rozwiązań niż bardzo dużo słabej jakości. Sądzę, że problemu ze znalezieniem dobrze płatnej pracy nie będą miały obecnie osoby, które są programistami, ale mają jakieś doświadczenie w branży medycznej. Widziałem już takie rozwiązania, które tworzone były wyłącznie przez grupę informatyków i były absolutnie oderwane od prawdziwych realiów pracy, w której miały te rozwiązania być zastosowane. Niezbędne są osoby, które mają doświadczenie również w dziedzinie do której to rozwiązanie jest kierowane. Ewentualnie zespoły, w których skład wchodzą konsultanci znający się na danym temacie.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast