Dodano5 dni temu

Rząd wprowadza nowe zakazy

5
odpowiedzi
27
wejść
0
ocena
Artykuł pochodzi z serwisu Leksykon.

Przejdź na:
http://leksykon.com.pl/rzad-wprowadza-nowe-zakazy-109158-artykul.html
Odpowiedzi [ 5 ]
20
Dodano 5 dni temu
W opinii wielu osób wprowadzane zasady są zbyt surowe. Są to zwykle ludzie młodzi, którzy uważają, z koronawirus ich nie dotyczy. Jeśli nie mamy na uwadze naszego zdrowia, dbajmy chociaż o zdrowie innych. Najlepszą metodą walki z epidemią jest izolacja. Miejmy nadzieję, że w najbliższym czasie uda się powstrzymać gwałtowne wzrosty zachorowań w poszczególnych województwach. Najbardziej narażone są osoby starsze, które mogą się bardzo łatwo zarazić od młodszych, które nie wiedzą, że są nosicielami.
00
Dodano 2 dni temu
Nie ma wątpliwości, co do tego, że pozostawanie w izolacji jest bardzo istotną kwestią, jeżeli chcemy zapobiec rozprzestrzeniania się koronawirusa. Doskonale widzimy jak łatwo dochodzi do jego rozprzestrzeniania, dlatego musimy tak postępować aby zredukować do minimum kontaktu z innymi ludźmi, a także unikać miejsc, w których kontakt z różnymi przedmiotami czy powierzchniami mogłoby się przyczynić do zarażenia. Bardzo ważne jest aby być świadomym tego, że jeśli pojawią się u nas lub u naszych bliskich niepokojące objawy, podobne do tych jak w przypadku grypy to koniecznie trzeba skonsultować się ze specjalistą celem wykonania pod kątem obecności koronawirusa. Jeżeli chodzi o objawy to może wystąpić gorączką, osłabienie, bóle mięśni, a także trudności z oddychaniem. Bardzo dobrze, że tak wcześnie udało się wprowadzić tego typu zakazy w naszym kraju co z pewnością przyczyniło się do znacznie mniejszej ilości przypadków zakażenia koronawirusem. W wielu europejskich badaniach zostały podjęte zdecydowanie zbyt późno co niestety przyczyniło się do tego, że wiele osób zaraziło się koronawirusem.
10
Dodano 5 dni temu
Musimy radykalnie zmienić swoje nawyki. Ponieważ jest to nowa choroba, nie wiemy dokładnie, w jaki sposób koronawirus rozprzestrzenia się między ludźmi. Podobne wirusy rozprzestrzeniają się w kroplach kaszlu, ale istnieje wiele różnych dróg zakażenia. Jest bardzo mało prawdopodobne, że można się nim zarazić za pomocą skażonych opakowań lub żywności, ale i takiej drogi przenoszenia się wirusa nie możemy wykluczyć.
20
Dodano 5 dni temu
Nowe środki ostrożności mają nas jedynie uchronić przed rozprzestrzenianiem się wirusa. Nie są zamachem na naszą prywatność, ani wymysłem rządzących. Miejmy nadzieję, że pozytywne efekty izolacji zobaczymy już niebawem. Z domu wychodźmy jedynie w razie najwyższej konieczności. Ważne jest zachowanie środków higieny podczas transportu z i do pracy. Używajmy środków do dezynfekcji rąk, jeśli już musimy kaszlnąć to w łokieć lub w chusteczkę. Zachowajmy też 1,5-metrową odległość od innych pasażerów, jeśli to możliwe. Możemy użyć izolacji się jako środka ostrożności, na przykład dlatego, że właśnie wróciliśmy z zagranicy. Upewnijmy się, że wszyscy w domu często myją ręce, a powierzchnie i klamki często przeciera się środkiem dezynfekującym na bazie alkoholu. Myślę jednak, że niedługo nikomu nie będzie trzeba tego przypominać. Dom jeszcze nigdy nie był tak ważny jako miejsce schronienia. Upewnijmy się, ze jest czysty i bezpieczny dla mieszkańców.
10
Dodano 5 dni temu
Wydaje mi się, że wprowadzenie takich zakazów jest w dzisiejszych czasach koniecznością. Dzięki temu możliwe jest zmniejszenie ryzyka rozprzestrzeniania się wirusa. Pamiętajmy o tym, że stosunkowo łatwo dochodzi do zarażenia kolejnych osób, dlatego tak ważne jest podejmowanie takich działań. Pamiętajmy o tym, że dzięki temu możemy zapewnić odpowiednią ochronę starszym osobom, których układ odpornościowy nie jest już w pełni sprawny. Bardzo dobrze, że zakazy będą obowiązywały aż do 11 kwietnia. Być może dzięki temu uda się opanować jak najbardziej rozprzestrzenianie się koronawirusa. Cieszy mnie fakt, że w większości polskich miast da się zauważyć, że mieszkańcy naszego kraju stosują się do wszelkich zaleceń. Brak stosowania się do zaleceń, które zostały opracowane przez specjalistów mogłoby się przyczynić do gwałtownego wzrostu liczby zachorować, czego z pewnością wszyscy chcemy uniknąć.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast