Dodano5 lat temu

Sala hybrydowa w szpitalu w Radomiu

8
odpowiedzi
108
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 8 ]
00
Dodano 5 lat temu
To fajnie korzystać województwo na inwestowanie służby zdrowia . Wiadomo część szpital musiał wyłożyć sam ale tutaj pomoc była ogromną. Cieszę się bardzo, że polska służba zdrowia idzie w świetnym kierunku I coraz bardziej się rozwija Mazowiecki Szpital Specjalistyczny z nową salą operacyjną będzie miał możliwość wykonywania różnego rodzaju zabiegów Ortooedycznych. Nie będą musieli odsyłać do innych specjalistycznych placówek i z całą pewnością będzie to o wiele bezpieczniejsze dla pacjentów. Zakupiony nowy sprzęt w szpitalu też przyczyni się szybszego diagnozowania chorób. Oczywiście przebudowa szpital da szansę lepszego poruszania się osobom niepełnosprawnym na jego terenie a tym samym samym będą chętniej chciały korzystać z usług tej placówki Im dokładniejszy sprzęt tym dokładniejsza diagnoza a im dokładniejsza diagnoza tym mamy większe szanse na całkowite wyleczenie. Pacjent zawsze uda się tam gdzie są najlepsi specjaliści którzy mogą korzystać z najlepszego sprzętu.
00
Dodano 5 lat temu
Nowa pracownia elektrofizjologi i sala hybrydowa w Mazowieckim szpitalu specjalistycznym z pewnością przyniesie wiele dobrego. Taka modernizacja i przebudowa szpitala w celu dostosowania budynku dla potrzeb osób również niepełnosprawnych jest fajna inicjatywą. Dzięki nowo zakupionym specjalistycznym sprzętom wzrośnie liczba specjslistycznych zabiegow do tej pory nie rzadko wykonywanych. Będzie też mozna wprowadzić nowe. Oczywiście zostanie w znaczny sposób przyspieszony proces leczenia. Wzrośnie też liczba potencjalnych pacjentów chcących korzystać z specjalistycznych usług placówki szpitalnej w Radomiu. Wbrew pozorom zapewnienie właściwej opieki szlitalnej, również komfortowych warunków w trakcie pobytu jest bardzo ważne. Pacjenci zawsze zwracaja uwage na poziom opieki w takich placówkach gdyż w razie dłuższego pobytu chcą być pewnie ,że będa się czuć komfortowo a placówka spełni ich oczekiwania.
00
Dodano 5 lat temu
Bardzo cieszy mnie fakt, że coraz częściej spotykam się z artykułami, które dotyczą modernizacji i rozszerzania oferty szpitali. Do tej pory hybrydowe sale operacyjne do dyspozycji lekarzy i pacjentów są w 16 szpitalach w Polsce. Hybrydowa sala operacyjna to możliwość leczenia zabiegowego z wykorzystaniem pełnej diagnostyki obrazowej, co zdecydowanie poprawia bezpieczeństwo i skuteczność. Ułatwiony zostanie dostęp do skomplikowanych zabiegów dla pacjentów tego regionu. Radomska hybrydowa sala operacyjna będzie pierwszą salą tego typu na południowym Mazowszu. - Podstawą tej aparatury jest angiografia cyfrowa subtrakcyjna. Nakłuwa się mechanicznie tętnicę, dochodzimy do jednej z tętnic mózgowych i przy użyciu specjalnego cewinika usuwamy materiał zakrzepowy bądź materiał zatorowy z niedrożnych tętnic mózgowych. Uruchomienie wieloprofilowej sali operacyjno-zabiegowej na potrzeby kardiologii, kardiochirurgii, neurochirurgii, neurologii zabiegowej, radiologii zabiegowej i gastroenterologii oraz doprowadzenie do końca pozostałych inwestycji to milowy krok dla Mazowieckiego Szpitala.
10
Dodano 5 lat temu
Tego typu projekt w przypadku Radomia był zaplanowany od początku do końca. W pierwszej kolejności postawiono na to aby zapewnić odpowiednich lekarzy, którzy potrafią posługiwać się nowościami jakimi została wyposażona sala. Początkowo w przypadkach udaru będą to lekarze z Warszawy, przyjeżdżający do tego szpitala i pełniący dyżury. W tym czasie miejscowi lekarze będą się szkolić. W drugiej kolejności otrzymano odpowiedni środki i wyposażono salę w sprzęt najwyższej jakości.Takie działanie ma sens, gdyż nie są kupowane sprzęty, które stoją bezużyteczne gdyż personel nie jest odpowiednio przeszkolony. Warto zwrócić uwagę, że w szpitalu będą mogły być prowadzone zabiegi neurologiczne pacjentów po udarze, dotychczas występowało tylko leczenie farmakologiczne, a sama sala wyposażona w niezależną wentylację i zasilanie będzie mogła funkcjonować bez względu na ewentualne awarie, które pojawią się w szpitalu. Ta placówka powinna świecić przykładem jeżeli chodzi o planowanie wydatków i zatrudnień odpowiednich pracowników, pozwalając na sprawne i skuteczne działanie.
10
Dodano 5 lat temu
Inwestowanie w szpitale i placówki medyczne to zawsze świetne rozwiązanie. Podwyższanie standardów diagnostyki i leczenia pozwoli na skuteczniejszą walkę z wszelkiego rodzaju chorobami.Na przestrzeni lat można było dostrzec niemal w każdej części Polski, że dofinansowania do rozwoju Służby Zdrowia zaowocowały nowymi, świetnie wyposażonymi szpitalami.Wracając do Radomia - wykorzystanie diagnostyki obrazowej podczas operacji, na którą pozwala ta sala z całą pewnością usprawni przeprowadzenie operacji. Dokładniejszy wgląd w pole zabiegowe zmniejszy ryzyko niepowodzeń, pozwoli na bardziej precyzyjne manewrowanie, a wynikiem tego będzie zwiększenie szansy na sukces. Stworzenie aparatury do diagnostyki układu sercowo-naczyniowego wydaje się być dobrym posunięciem ponieważ coraz więcej Polaków dotykają problemy z układem krążenia. Odbiegając od wątku medycznego warto zwrócić uwagę na poprawę warunków sanitarnych, które na szczęście coraz rzadziej pozostawiają wiele do życzenia… Remont łazienek na pewno poprawi komfort przebywania pacjentów w szpitalu.
00
Dodano 5 lat temu
Ależ miło się czyta takie artykuły ! To wspaniałe wieści, że Mazowiecki Szpital Specjalistyczny na radomskim Józefowie, zyskał nowoczesną salę hybrydową i pracownię elektrofizjologii. Każda modernizacja czy rozbudowa szpitala, w której jako samorząd bierze udział miasto, ma ogromne znaczenie, bo wiadomo, że przeznaczane środki przekładają się na poprawę zdrowia mieszkańców Mazowsza. Nowością jest nie tylko pierwsza w tej części województwa sala hybrydowa. Zmiany dotyczą również zmodernizowanych oddziałów rehabilitacji, onkologii, neurologii, chorób wewnętrznych i ginekologiczno-położniczego. Jak widać władze mazowieckiego szpitala z jednej strony stawiają na nowoczesne, najlepiej wyposażone sale do operacji, z drugiej na bieżąco podnoszą standard pomieszczeń szpitalnych, by pobyt w nich był jak najbardziej przyjazny dla pacjentów. Najbardziej spektakularną inwestycją jest wieloprofilowa sala operacyjno-zabiegowa. Jej atutem jest możliwość robienia zabiegów z wykorzystaniem pełnej diagnostyki obrazowej, co poprawia bezpieczeństwo i skuteczność przeprowadzanej operacji. Koszt stworzenia i wyposażenia sali wyniósł ponad 6,6 mln zł. Ministerstwo Zdrowia przekazało na ten cel prawie 4,2 miliona złptych, Samorząd Województwa Mazowieckiego – około 2,4 miliona, a szpital z własnych środków zainwestował ponad 55 tysięcy ! Takie kwoty robią wrażenie. Teraz ramtejsi lekarze będą mogli w lepszych warunkach badać i operować. Łatwiej będzie im wykonywać zwłaszcza te wymagające niezwykłej precyzji zabiegi np. dotyczące naczyń obwodowych i wewnątrzczaszkowych. Sala posłuży szczególnie kardiologii, kardiochirurgii, neurochirurgii, neurologii zabiegowej, radiologii zabiegowej i gastroenterologii ! Mam nadzieję, ze te inwestycje szybko się zwrócą i pomogą całej masie pacjentów.
00
Dodano 5 lat temu
Ależ wiadomości ! Przecież taka sala to mercedes wśród sal operacyjnych, można na niej przeprowadzać najbardziej skomplikowane zabiegi. Jeżeli Zarząd Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego zapewnia, że personel jest przeszkolony i przygotowany, by już zacząć operować, to nie pozostaje nic innego jak tylko czekać na kolejne doniesienia o innowacyjnych operacjach, czy zabiegach. To wielofunkcyjna sala diagnostyczno-operacyjna, w której można przeprowadzać naprawdę skomplikowane operacje kardiochirurgiczne, interwencyjne. Taka sala umożliwia bezpośrednie obrazowanie i monitorowanie przebiegu operacji, tak że jest to olbrzymi postęp technologiczny i właśnie tutaj, w Radomiu, rosną te zdolności terapeutyczne i diagnostyczne naszej jednostki. Dzięki takiej technologii będzie można inaczej podejść do leczenia ciężkich chorób, m.in. udaru mózgu. Sala hybrydowa przede wszystkim możliwość rozszerzenia świadczenia usług we wszystkich dziedzinach, w których leczy się chorych. Mówię o neurochirurgii, ale także o poszerzeniu działalności, jeśli chodzi o neurochirurgię. Do tej pory udary mózgu były leczone tam lekami, obecnie dzięki takiej sali będzie można także zabiegowo usuwać zatory z naczyń mózgowych i to przyczyni się bardzo do poprawy i szybkiego powrotu do zdrowia pacjentów.
00
Dodano 1 rok temu
Od 1 kwietnia do końca 2022 roku, do szpitali w Polsce trafi dodatkowo ponad 2 miliardy złotych. Wyższe przychody pozwolą przykładowo na złagodzenie skutków inflacji, w tym wzrostu kosztów energii elektrycznej i cieplnej. Fundusz podkreśla, że wyższe przychody nie pomniejszą wyodrębnionej puli środków na wynagrodzenia dla personelu medycznego pracującego w szpitalach. Warto również wspomnieć o tym, że w projekcie ustawy o modernizacji i poprawie efektywności szpitalnictwa proponuje się umorzenie – w procesie restrukturyzacji – części zobowiązań, co znaczy, że długi te pokryją wierzyciele podmiotów leczniczych, czyli dostawcy usług, mediów, leków i wyrobów medycznych, wykonawcy remontów oraz inwestorzy. Wspomniany projekt ustawy, mimo głośnych zapewnień, „nie uzdrowi” szpitali i jak wspominają specjaliści rozwiązania powinny być oparte na zasadzie dobrowolności.Restrukturyzacja podmiotów leczniczych powinna być prowadzona w sposób pozwalający na dostosowanie do istniejących i przewidywanych potrzeb zdrowotnych lokalnej populacji, co oznacza konieczność ich wszechstronnego określenia oraz zsynchronizowania z działalnością innych placówek działających na określonym obszarze. Restrukturyzacja wiąże się z redukcją działalności podmiotów leczniczych w danym obszarze i powinna być skojarzona z rozwojem działalności w innym obszarze – pożądanym w wieloletniej perspektywie – aby lokalna społeczność nie wiązała jej ze stratą, lecz ze zmianą, która uzupełni niedobory w dostępie do świadczeń zdrowotnych w innych niezbędnych obszarach.W dobrej kondycji finansowej jest relatywnie niewielka grupa podmiotów. Z analizy Związków Powiatów Polskich wynika, że tylko 11 procent zbadanych placówek będzie mogło być zakwalifikowanych do kategorii A. Pozostałe nie mogą wykazać się stabilną sytuacją finansową.System ochrony zdrowia w naszym kraju boryka się z ogromnymi problemami związanymi z niedostatecznym finansowaniem, brakami kadrowymi, ale również brakiem stabilności w sferze prawno-organizacyjnej. Zaproponowany pod koniec ubiegłego roku przez Ministerstwo Zdrowia projekt ustawy o modernizacji i poprawie efektywności szpitalnictwa dotyka tylko jednego elementu systemu – szpitali i to w bardzo wąskim wymiarze, bo tylko w kwestiach zarządczych. 400 szpitali w Polsce płaci w tym roku o 300 milionów złotych łącznie większy rachunek w porównaniu do miesięcy z poprzedniego roku. Jednak nie wszystkie placówki oszczędzają też światło, które na korytarzach pali się do późnych godzin nocnych. W przepisach nie ma obowiązku aby światło przykładowo na korytarzach szpitali pediatrycznych paliło się przez całą noc. Jedynie taki wymóg ze względów bezpieczeństwa obejmuje oddziały intensywnej terapii. Co ciekawe, wielu dyrektorów chciałoby wprowadzać rozwiązania wykorzystujące fotowoltaikę. Jednak, przystosowanie budynku szpitalnego do tego kosztuje około sto tysięcy złotych. Subfundusz modernizacji podmiotów leczniczych (SMPL) zdaniem Ministerstwa Zdrowia poprawi jakość, dostępność i bezpieczeństwo udzielanych świadczeń poprzez inwestycje w infrastrukturę ochrony zdrowia.Na modernizację polskich szpitali do 2029 roku ma trafić około siedem miliardów złotych. Wybór wniosków o dofinansowanie nastąpi w drodze konkursów, które zorganizuje i przeprowadzi Minister Zdrowia. Dofinansowanie będzie odbywać się w formie dotacji celowej, na podstawie umowy zawartej pomiędzy podmiotem leczniczym, a MZ. O wsparcie będą mogły ubiegać się podmioty udzielające świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych.Ponad 30 miliardów złotych ze środków unijnych zostanie przeznaczone na zdrowie przez następne lata. W stosunku do ostatniej, 6-letniej perspektywy unijnej gdzie mieliśmy około 13 miliardów złotych, to 2,5 krotnie więcej. Większość środków trafia do ochrony zdrowia w formie grantowej, z których to funduszy łącznie, na zdrowie alokowanych jest 18 procent. Z kolei z perspektywy REACT-UE na zdrowie przeznaczonych ma być 8,5 miliarda złotych, czyli około jednej trzeciej budżetu programu. Rząd przeznaczył ponad 11 mln zł na wsparcie szpitali w województwie kujawsko-pomorskim. Dzięki temu lecznice zakupią sprzęt i aparaturę medyczną. Remont Szpitala Powiatowego w Zambrowie i powstanie Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej w gminie Jasionówka – to przedsięwzięcia, które zostaną zrealizowane dzięki dotacjom z Funduszu Wsparcia Gmin i Powiatów, wydzielonego z budżetu województwa. Mieszkańcy wspomnianej gminy będą mogli liczyć m.in. na pomoc w poprawie zdrowia psychicznego, którą uzyskają w Centrum Aktywizacji i Integracji Społecznej. Ma ono powstać w budynku starej szkoły. Na jego remont gmina otrzyma 300 tysięcy złotych. Fundusz Wsparcia Gmin i Powiatów to autorska inicjatywa samorządu województwa. Jego pierwsza edycja miała miejsce w 2021 roku. W tamtym czasie skorzystało z niej 40 samorządów. W ramach zaplanowanych prac odbędzie się przebudowa i modernizacja pomieszczeń oddziału wewnętrznego myślenickiego szpitala. Chodzi m.in. o całkowitą wymianę wentylacji mechanicznej i klimatyzacji czy prace związane z instalacją elektryczną. Na oddziale powstanie również sala opieki kardiologicznej.Projekt ustawy o modernizacji i poprawie efektywności szpitalnictwa zakłada m.in. utworzenie Agencji Rozwoju Szpitali. W lecznicach o najsłabszej kondycji ekonomicznej będzie obligatoryjnie wprowadzany plan naprawczo-rozwojowy. Projektowana reforma zakłada też profesjonalizację kadry zarządzającej, w tym wprowadzenie egzaminów państwowych dla przyszłych menedżerów szpitali. Instytucja ta będzie miała również inne zadania dotyczące podmiotów szpitalnych, takie jak organizowanie i koordynowanie wspólnych zakupów, wsparcie finansowe, merytoryczne i eksperckie. Wspierane będą również inwestycje w szpitalach dzięki skoordynowaniu działań na rzecz rozwoju szpitalnictwa, a także skierowaniu na ten cel dodatkowych środków z różnych źródeł: budżetu państwa, funduszy unijnych czy z funduszy celowych zarządzanych przez Ministra Zdrowia. Projekt omawianej ustawy ma uwzględniać mapy potrzeb zdrowotnych, które są w kompetencji Ministra Zdrowia. To narzędzie, które umożliwia monitorowanie efektywność systemu ochrony zdrowia. Dzięki nim można zapoznać się z sytuacją w danym regionie i podejmowania odpowiednich kroków, które poprawią wskaźniki jakościowe placówek leczniczych np. w zakresie rodzaju i ilości sprzętu diagnostycznego w poszczególnych szpitalach czy liczby łóżek w danym regionie. Cechą map jest formułowanie rekomendowanych kierunków działań, na podstawie których podejmowane będą decyzje w sektorze zdrowia, we wszystkich zakresach opieki zdrowotnej. W przypadku leczenia szpitalnego można chociażby uzyskać wskazanie konieczności optymalizacji obłożenia łóżek na oddziałach, zgodnie z prognozami demograficznymi. Szpital Kliniczny Dzieciątka Jezus UCK WUM zostanie zrewitalizowany. Ministerstwo zdrowia i UCK WUM podpisały umowę na dofinansowanie realizacji programu wieloletniego. Skorzystają na tym przede wszystkim pacjenci, którzy będą mogli być leczeni w godnych warunkach. To również dobra wiadomość dla pracowników szpitala, którzy będą mogli pomagać chorym w przestrzeniach spełniających wszystkie wymogi współczesnej medycyny, ale także kształcić kolejne pokolenia kadr medycznych. Powody do zadowolenia mają również studenci, bo będą uczyć się nie tylko od najlepszych nauczycieli akademickich, ale także w nowoczesnym kampusie. Inwestycja, obejmująca budowę nowego budynku szpitalnego oraz modernizację istniejącej infrastruktury, pozwoli na zwiększenie dostępności do udzielanych świadczeń zdrowotnych. Jednocześnie poprawie ulegnie jakość tych świadczeń, a to dzięki wprowadzeniu innowacyjnych metod diagnostycznych i leczenia oraz polepszaniu warunków, w jakich są one realizowane. Nastąpi również skrócenie czasu pobytu pacjenta w szpitalu, a uzyskane efekty zdrowotne będą lepsze. Zwiększona zostanie kompleksowość udzielanych świadczeń opieki zdrowotnej za sprawą centralizacji działań zespołu wybitnych specjalistów i funkcji medycznych w jednym obiekcie, co umożliwi jeszcze sprawniejsze przeprowadzenie odpowiednich i kompleksowych terapii.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast