Dodano5 dni temu

„SCMP”: nawet jedna trzecia zakażonych koronawirusem to „cisi nosiciele”

3
odpowiedzi
32
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 3 ]
20
Dodano 5 dni temu
Właśnie dlatego tak ważna jest izolacja. Nie powinniśmy narażać ani siebie ani otaczające nas osoby na zarażenie. Jak widzimy przez nieodpowiedzialne postępowanie pacjentów, wielu lekarzy i pielęgniarek zostaje wyłączonych z pracy. Oczywiście zdarzają się przypadki, w których pacjent nawet nie zdaje sobie sprawy, że mógł zostać zakażony w jakikolwiek sposób, gdyż przestrzegał wszystkich zaleceń, został w domu i dbał o odpowiednią higienę. Niestety my możemy robić wszystko, aby się zabezpieczyć, ale wystarczy szybki kontakt z osobą zarażoną, abyśmy sami zachorowali lub stali się nosicielami. Obecnie nie ma szczepionki ani leczenia COVID-19. Objawy koronawirusa zwykle ustępują same. Jeśli objawy są gorsze niż przeziębienie najlepszym wyjściem jest kontakt z lekarzem. Może przepisać leki przeciwbólowe lub przeciwgorączkowe. Podobnie jak w przypadku przeziębienia lub grypy ważnie jest dobre nawodnienie organizmu i odpoczynek. Jeśli występują problemy z oddychaniem, natychmiast należy skontaktować się z lekarzem. Jeśli to możliwe, unikajmy kontaktu z dużą ilością osób. Wirus rozprzestrzenia się bardzo szybko w zgromadzeniach osób.
10
Dodano 5 dni temu
Zgadzam się z Panią. Ograniczenie kontaktu między ludźmi jest bardzo ważne w aktualnej sytuacji. Przedstawiony artykuł jest tego potwierdzeniem. Jak czytamy bardzo wiele osób może być nosicielem tego wirusa, u którego nie występują żadne objawy. Bardzo często są to młodzi ludzie, którzy nieświadomie mogą przenieść wirusa na starsze osoby, które jak doskonale wiemy są dużo mniej odporni na infekcję koronawirusem. Bardzo ważne jest stosowanie do wszelkich zaleceń, które zwykle związane są z tym, aby nie doprowadzać do tego aby w jednym miejscu przebywało zbyt wiele osób. Powinniśmy się do nich stosować dla dobra całego społeczeństwa, a w szczególności osób, których układ immunologiczny nie funkcjonuje prawidłowo. Konieczne jest także tak jak Pani wspomniała przestrzeganie zasad higieny osobistej. W wielu miejscach przedstawione są podstawowe instrukcje w jaki sposób należy myć dłonie, a w Internecie przepisy na to w jaki sposób można zrobić w domowych warunkach skuteczny środek dezynfekcyjny.
00
Dodano 2 dni temu
Wirus rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie, co może być potwierdzeniem tego, że wiele osób nawet nie wie, że jest nosicielem tego wirusa. W przeciwnym razie, gdy wystąpiły by u nich objawy to z dużym prawdopodobieństwem zostali by w domu. Warto zaznaczyć, że objawy w przypadku zarażenia koronawirusem są bardzo zbliżone jak podczas grypy. Może występować gorączka, bóle mięśni, a także osłabienie. W niektórych przypadkach może dochodzić do zaburzeń oddychania. W aktualnej sytuacji bardzo ważne jest aby wykonać test pod kątem obecności koronawirusa. Nie ulega żadnym wątpliwościom, że priorytetem teraz jest pozostawanie w domu, tak aby prawdopodobieństwo rozprzestrzeniania się wirusa było zredukowane do minimum. Miejmy nadzieję, że w niedalekiej przyszłości sytuacja w naszym kraju, a także na świecie będzie znacznie lepsza.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast