Dodano4 dni temu

Śląskie: Ponad 10 mln zł na rehabilitację kardiologiczną

3
odpowiedzi
27
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 3 ]
20
Dodano 4 dni temu
Leczenie kardiologiczne opiera się nie tylko na lekach. Nie wystarczy regularnie łykać tabletki przepisane przez lekarza. Trzeba też przestrzegać pór, w których zalecono je przyjmować. Zabronione jest też przerywanie kuracji. Wysiłek fizyczny, w każdym wieku, odgrywa dużą rolę. Ćwiczenia warto rozpoczynać powoli, bez dużych obciążeń. Dopiero z czasem należy zwiększyć intensywność treningu, ale nie wolno robić tego skokowo. Można zacząć od spacerów, jazdy na rowerze, niezbyt intensywnego pływania. Powinno się koniecznie kontrolować ciśnienie krwi. Najlepiej robić to z samego rana, tuż przed wstaniem z łóżka. Badanie powinno być wykonane przed przyjęciem lekarstw. Przestrzeganie diety, ograniczenie stresu i zwalczanie nadwagi to inne ważne działania jakie należy podjąć po przebytym zawale serca.
10
Dodano 4 dni temu
Rehabilitacja w przypadku każdego ze schorzeń jest bardzo ważna. Pamiętajmy o tym, że choroby kardiologiczne są bardzo powszechne w naszym społeczeństwie i wiele z nich wynika z nieprawidłowego stylu życia. Istotne jest więc zapewnienie odpowiedniej opieki osobom chociażby po zawałach serca. Dzięki niej stopniowo, możliwy jest powrót do w miarę normalnego funkcjonowania. Bardzo ważne jest, że osoby te mogą z ponownie rozpocząć pracę. Konieczne jest jednak aby osoby te, po różnych zdarzeniach kardiologicznych przestrzegali odpowiednich zaleceń. Bardzo ważnym elementem całej terapii jest nie tylko farmakoterapia, ale również dbanie o swoje zdrowie. Koniecznie trzeba skupić się na regularnej aktywności fizycznej, a także zdrową dietę. Przeznaczono sporą sumę pieniędzy na ten cel. Miejmy nadzieję, że efekty takiego działania będziemy mogli już niedługo zaobserwować oraz, że podobne inicjatywy pojawią się także w innych częściach naszego kraju.
00
Dodano 3 dni temu
Rehabilitacja kardiologiczna od jakiegoś czasu stała się coraz częściej stosowana w naszym kraju. Moim zdaniem to bardzo dobre działanie, które ma na celu zmianę nawyków. Każdy moment jest dobry aby poprawić swój styl życia, również po tak poważnych stanach jakim jest zawał serca. Oczywiście wydolność organizmu po takim zdarzeniu z pewnością jest dużo niższa mimo to istnieje wiele ciekawych dyscyplin, które można, a nawet trzeba uprawiać. Należy jednak znacznie zredukować ich intensywność. Wydaje mi się, że bardzo ważnym elementem rehabilitacji jest możliwość uzyskania konsultacji w zakresie psychologii. Wiele osób może mieć obniżony nastrój, wynikający ze swojego stanu zdrowia, który z pewnością nie działa korzystnie. Pamiętajmy o tym, że odpowiednie nastawienie jest ważnym elementem każdej terapii, zwiększając jednocześnie szanse na lepszy wynik. Oby ten program objął jak największą ilość osób, zapewniając im właściwy powrót do zdrowia nie tylko fizycznego, ale również psychicznego.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast