Dodano21 dni temu

Śląskie: trzy ambulanse dla Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu

3
odpowiedzi
61
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 3 ]
20
Dodano 21 dni temu
Wydaje mi się, że inwestowanie w sprzęt medyczny, zwłaszcza w tych trudnych czasach wywołanych pandemią koronawirusa jest bardzo dobrym posunięciem. Bardzo często słyszy się o tym, że brakuje karetek, które miałyby dojeżdżać do potrzebujących osób. Znaczna część z nich została przeznaczona do walki z pandemią, co utrudnia dostęp do świadczeń medycznych potrzebującym z innych powodów. Oczywiście pracownicy ochrony zdrowia starają się zrobić wszystko co w ich mocy. Jak czytamy w artykule zakup trzech karetek pogotowia ratunkowego jest tylko częścią projektu, w którym jak widzimy zakup lub wymiana występuje w rejonie Śląska na dużo większą skalę. Miejmy nadzieję, że dzięki temu jakość i szybkość udzielanej pomocy będzie na dużo wyższym poziomie.
10
Dodano 20 dni temu
Zgadzam się z adam99 - takie zakupy zawsze cieszą. Niepokoi mnie tylko, czy będzie miał kto jeździć w karetkach? Oczywiście tegoroczny strajk ratowników medycznych zakończył się porozumieniem. Jednak pokazał nam, co może się stać w przypadku braków pracowników w tym sektorze. Przypominam jak trudna sytuacja wynikła w związku ze strajkiem ratowników medycznych w Trójmieście. W październiku, w sopockim pogotowiu dyżurował jedynie jeden pełen skład karetki ratunkowej oraz jedna zmiana drugiej karetki pracująca w trybie 12-godzinnym. W Gdańsku i Gdyni liczba karetek również była znacznie ograniczona. W związku z brakiem karetek do 65-latki, która zemdlała w sklepie w Gdańsku, musiał przylecieć śmigłowiec LPR... Zakup nowych sprzętów to jedno, praca w nich, to już coś innego.
00
Dodano 15 dni temu
To na pewno wciąż poważny problem jeżeli chodzi o polską ochronę zdrowia. Rzeczywiście posiadanie specjalistycznego sprzętu, którego nie ma kto obsługiwać nie przyniesie oczekiwanych efektów. Pewnym krokiem, który być może za jakiś czas rozwiąże problem braków kadrowych jest otwieranie nowych uczelni medycznych na terenie całego kraju, a także zwiększania limitów przyjmowanych osób chociażby na medycynę. Oczywiście trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że problem ten nie zostanie rozwiązany z dnia na dzień i na efekt wspomnianych przeze mnie zmian trzeba będzie jeszcze poczekać.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast