Dodano4 lata temu

Stanowisko PNRL dot. rozwoju telemedycyny w Polsce

4
odpowiedzi
423
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 4 ]
30
Dodano 4 lata temu
Możliwość odbycia wizyty lekarskiej za pomocą środków telekomunikacji jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla wielu chorych, a zwłaszcza dla osób starszych, które nie mogą wyjść z domu. Niektóre wizyty mogą się odbyć bez fizycznej obecności pacjenta w przychodni czy szpitalu. Gdyby seniorzy mieli dostęp do podobnych konsultacji ich stan zdrowia byłby pod znacznie lepszą kontrolą. Telemedycyna to wciąż przyszłość, ale już nie tak odległa.
20
Dodano 4 lata temu
Podzielam Pana zdanie. W większości osoby, które zgłaszają się do przychodni to osoby starsze, aby przedłużyć receptę. Wydaje mi się, że dzięki temu, że telemedycyna pozwoli na wystawienie im recepty i przesłanie chociażby wiadomością tekstową znacznie ułatwiłoby im życie. Zdarza się bowiem, że placówki medyczne są oddalone od miejsca zamieszkania pacjenta. Dotarcie do nich szczególnie w przypadku starszych osób, które mogą mieć problemy z poruszaniem byłyby to ogromnym ułatwieniem. Oczywiście nie jestem za tym aby pacjent w ogóle nie zjawiał się w przychodni. Dobrze aby lekarz raz na jakiś czas zobaczył się z pacjentem, sprawdził jaki jest jego ogólny stan. Bardzo często starsze osoby potrzebują także zwyczajnej rozmowy aby pomówić z kimś o swoich problemach. Lekarze w wielu przypadkach są także po części ich terapeutami. Wydaje mi się, że powinniśmy korzystać z rozwiązań jakie w dzisiejszych czasach oferuje nam medycyna. Wydaje mi się, że z biegiem lat jest zastosowanie będzie coraz większe, co z pewnością przyczyni się do polepszenia funkcjonowania ochrony zdrowia, a także znacznie ułatwi życie pacjentom.
10
Dodano 4 lata temu
Całkowicie zgadzam się ze Stanowiskiem Prezydium Naczelnej Rady Lekarskiej odnośnie tego, że różnego rodzaju udogodnienia powstałe wraz z rozwojem technologicznym powinny się pojawiać w polskiej ochronie zdrowia. Już od jakiegoś czasu wiele różnych rozwiązań jest wykorzystywanych z czego zarówno lekarze jak i pacjenci są zadowoleni, a przecież to jest najistotniejsze. W wielu państwach na całym świecie rezultaty są podobne, dlaczego więc nie korzystać z tego co dają nam nowości technologiczne. Musimy być przygotowani, że sektor medyczny również rozwija się pod tym kątem, co z pewnością przyniesie ogromną liczbę zysków. Mam nadzieje, że tak jak w przypadku e-recept, e-zwolnień czy e-skierowań wiele innych podobnych rozwiązań znajdzie ogromną liczbę zwolenników w naszym kraju.
00
Edytowany Dodano 4 lata temu
Telemedycyna daje nam bardzo wiele korzyści. Użytkownik aimaro poruszył temat seniorów. Ja chciałabym w tym przypadku wspomnieć, że dzięki temu, że chociażby dzięki elektronicznej recepcie nie będą oni musieli zgłaszać się do przychodni, co w sezonie jesienno-zimowym może być związane ze zwiększonym ryzykiem chociażby zachorowania na grypę. W przypadku starszych, nieszczepionych pacjentów ta choroba może wiązać się z poważnymi powikłaniami. O zastosowaniu telemedycyny słyszy się coraz częściej. W pewnych ośrodkach w Polsce planuje się również zastosowanie sztucznej inteligencji, która miałaby "pracować" w rejestracji. Umawiałaby pacjentów na wizyty, a co według mnie bardzo ważne przypominałaby pacjentom o zapisanych wizytach. Moim zdaniem jest to bardzo dobry pomysł ponieważ z różnych względów pacjenci nie zgłaszają się na nie, co w pewnym sensie także powoduje nieznaczne wydłużenie kolejek. W razie gdy pacjent nie mógłby się zgłosić na wizytę z pewnością szybko udałoby się znaleźć innego pacjenta, który stawiłby się do lekarza w konkretnym terminie.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast