Dodano5 lat temu

Studenci GUMed najlepsi w „Scapula Aurea 2018”

7
odpowiedzi
115
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 7 ]
00
Dodano 5 lat temu
Gratuluję przyszłym lekarzom! Kierunki medyczne są bardzo wymagające, trzeba posiąść ogromną ilość wiedzy a także umiejętności praktycznych. Dobrze słyszeć, że nasi przyszli lekarza tak dobrze znają anatomię.
00
Dodano 5 lat temu
Zdrowa rywalizacja wzmacnia ambicje i chęć do działania. Oby takie konkursy motywowały do dalszego działania naszych przyszłych lekarzy.
00
Dodano 5 lat temu
Bardzo cieszy mnie, że konkurs "Złotej Łopatki" jest dalej obecny w życiu studentów medycyny. Sama pamiętam jakim przeżyciem była nauka anatomii człowieka. Zgłębianie się we wszystkie struktury, naczynia, nerwy. Na początku chyba każdy student jest przekonany, że po prostu nie da się przyswoić całej tej wiedzy. Że człowiek jest zbudowany zbyt skomplikowanie na nasze zdolności i możliwości. Na szczęście po jakimś czasie wszystko naturalnie przechodzi i studenci uczą się coraz szybciej. Jednak konkurs międzyuczelniany przechodzi dla mnie wszelkie pojęcie. Ci młodzi ludzie zasługują na słowa uznania i szacunku, ponieważ wykazali się niebywałą wiedzą. Cieszę się, że to oni w przyszłości będą nas leczyć - pozdrowienia dla wszystkich Pomorzan !
00
Dodano 5 lat temu
Wielkie gratulacje dla zwycięzców ! Uważam, że w zakresie każdego przedmiotu na studiach medycznych powinny być organizowane podobne konkursy. Nagrody oraz co ważniejsze - uzyskane prestiż i uznanie ogólnopolskiej oświaty akademickiej działa mobilizująco na studentów pierwszego roku kierunku lekarskiego. Na tych jednych z najcięższych studiów w Polsce motywacja jest niezbędna do pozytywnego przejścia przez każdy rok kierunku. Poza tym, kto nie lubi zdrowej rywalizacji i wygrywania? Świetna inicjatywa, oby była kontynuowana jak najdłużej !
00
Dodano 5 lat temu
Wow, jestem pełna podziwu, zarówno dla zwycięzców - jak i wszystkich uczestników. Konkurs Scapula Aurea to znany chyba każdemu lekarzowi i studentowi kierunku lekarskiego turniej anatomiczny. Już samo uczestnictwo w nim to prawdziwe wyróżnienie. Można to porównać do kwalifikacji olimpijskiej w rywalizacji sportowej. W Złotej Łopatce startują tylko najlepsi studenci, którzy ciężko pracują przez cały rok studiów i osiągają doskonałe wyniki. Anatomia to taki przedmiot, który wymaga od studenta poświęcenia wielu godzin na dobre opanowanie materiału.
00
Dodano 5 lat temu
Dzięki tej prestiżowej nagrodzie studenci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego potwierdzili, że są czołówką jeżeli chodzi o kształcenie studentów na kierunku lekarskim. Świadczą też o tym wysokie progi punktowe, które pokonać może tylko bardzo przyzwoity wynik z matury. Wiemy, że anatomia, która jest na pierwszym roku studiów jest swego rodzaju “przepustka” na dalsze lata studiów. Kładzie się na nią duży nacisk, ponieważ na dalszych etapach kształcenia przydaje się jej znajomość w wielu sytuacjach. To jak trudną jest ją pojąć na początku, wie chyba każdy kto miał styczność z tym przedmiotem. Ogrom czasu jaki trzeba poświęcić na zapoznanie się z niektórymi strukturami, czasem przekraczał nasze możliwości. Osoby biorące udział w tym konkursie to najlepsi przedstawiciele danych uczelni jeżeli chodzi o anatomię. Sam udział świadczy o ogromnej wiedzy, a zwycięzcy na pewno mogą być dumni z tak prestiżowego w środowisku akademickim wyróżnienia. Gratulacje i życzę kolejnych sukcesów na dalszych latach edukacji!
00
Dodano 5 lat temu
Jak jeszcze studiowałem to pamiętam, że na ten konkurs jechali naprawdę świetni studenci jeżeli chodzi o wiedzę anatomiczną. Nie zajmowali czołowych miejsc, ale wśród nas byli naprawdę wybitni. Zastanawiam się w takim razie jaki poziom musieli prezentować Ci studenci, których uczelnie zajmowały czołowe lokaty. Byłem zawsze pełen podziwu słysząc jak wyglądał konkurs i czego wymagano. Ta wiedze dotyczyła naprawdę bardzo dużych szczegółów. Dlatego też wielkie słowa uznania dla studentów z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego za to osiągnięcie. To pokazuje jak świetnie przygotowywani są studenci z tej uczelni. Na pewno są oni swego rodzaju wizytówką uczelni, która musi na bardzo przyzwoitym poziomie szkolić przyszłych lekarzy. Tego typu konkursy to świetna okazja to poznania nowych osób oraz zobaczenia jak funkcjonują inne uczelnie. Pomiędzy studenetami przepływają informacje, które na pewno przydadzą im się na różnych etapach kształcenia. Jest to więc świetna okazja do wymiany doświadczeń. Jak widzimy historia zatoczyła koło, które “trwa” już lekko ponad 50 lat! To świetne, że ten konkurs trwa tak długo i oby był jak najdłużej. To ciekawa forma rywalizacji, która pozwala na poszerzanie swoich horyzontów, a to w medycynie jest bardzo ważne, aby być kompleksowym lekarzem.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast