Dodano12 dni temu

System do chłodzenia skóry głowy zapobiegający wypadaniu włosów podczas chemioterapii dostępny w WIM

5
odpowiedzi
48
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 5 ]
00
Dodano 12 dni temu
Z całą pewnością trzeba przyznać , że tutaj skutek uboczny po chemioterapii jakim jest wypadanie włosów jest znaczącym problemem. Nie każdy walczący z choroba chce aby inni o tym wiedzieli. Jednakże w takim przypadku jest to bardzo trudne. Trudno zamaskować skutki zabiegów. Myślę , że zakup tak nowoczesnego sprzętu ta fajna sprawa. Przyczyni się d dużej mierze do polepszenia nastroju pacjentów i podniesie także ich samoocenę . Co przy chorobach rakowych jest bardzo ważne.
00
Dodano 11 dni temu
Bez wątpienia najbardziej niepokojącym efektem ubocznym chemioterapii jest wypadanie włosów. Piętno chemioterapii jest dobrze udokumentowane, a zdarzają się pacjenci, którzy odmawiają leczenia w obawie przed utratą włosów - gdyż jest to najbardziej widoczna oznaka raka. To może komuś wydać się żenujące, że nawet w chorobie wygląd jest dla niektórych osób tak ważny, ale prawda jest taka, że zdrowy nie zrozumie chorego. Co dzień budzą się oni z myślą: "Ile będę żył? Czy chemia działa? Czy są już kolejne przerzuty?". Nie chcą, by choroba naznaczyła też mój wygląd. Jako kobieta nie chciałabym przeżyć rytuału większości chorych kobiet: golenia głowy na łyso przed pierwszą chemią, zanim nagle, któregoś dnia, przy ludziach, zaczną wypadać całymi garściami. Albo nim któregoś ranka znajdziemy je na poduszce. Bałabym się też tego, że jeśli będą miała perukę, wyjdę na rower i nagle zwieje ją wiatr albo zimą pójdę do kina i niechcący zdejmę ją razem z czapką. Dla wielu chorych, szczególnie dla kobiet, posiadanie włosów jest bardzo istotne. Niektóre kobiety nie chcą narażać swoich małych dzieci na widok łysej mamy. Czasem jest to obawa o to, że sąsiedzi zorientują się, że kobieta choruje. Przykre i smutne, ale prawdziwe jest i to, że wiele osób boi się, że gdy pracodawca odkryje, jaka to choroba, będzie szukał pretekstu, by po powrocie do pracy, wręczyć choremu wypowiedzenie.
00
Dodano 11 dni temu
Problem nadmiernego wypadania włosów jest problemem powszechnym. Dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn. Zjawisko to ma zróżnicowane i liczne przyczyny. Niektóre z nich zależą od nas samych, zaś na inne całkowicie nie mamy wpływu. Wzmożona utrata włosów bywa często skutkiem przebytych w ostatnim czasie poważnych i wyczerpujących siły witalne organizmu chorób, tak jak choroby nowotworowe. Łysienie, które występuje w przebiegu schorzeń nowotworowych wynika nie tylko z wyniszczającego charakteru choroby, ale wiąże się z przeprowadzeniem agresywnego leczenia – przy zastosowaniu chemio – i radioterapii.Dla kobiet przechodzących chemioterapię utrata włosów często jest traumą, z którą trudno im sobie poradzić. 8 proc. pań odmawia z tego powodu dalszego leczenia. Włosy to nieodłączny atrybut kobiecości. Dla pacjentek onkologicznych konieczność poddania się chemioterapii wiąże się często z przykrym doświadczeniem, jakim jest utrata owłosienia. Jedne zakrywają głowę wymyślnymi chustkami, inne kupują peruki. Tych, które mają odwagę pokazywać łysinę publicznie jest zdecydowanie najmniej. Strach przed brakiem akceptacji otoczenia nierzadko jest na tyle silny, że paraliżuje w kobietach chęć stawienia czoła chorobie i pokonania raka. Agresywne leczenie nowotworu wymaga od kobiet ogromnego samozaparcia. Komfort psychiczny, jaki daje im świadomość, że nie muszą tracić włosów na głowie podczas chemioterapii, ma pozytywny wpływ na ich psychikę i mobilizuje do walki w chorobą. Zapobieganie wypadaniu włosów przy pomocy czepka chłodzącego jest wielką nadzieją dla pacjentów onkologicznych. Stanowi ważny element leczenia i pomaga w przetrwaniu tego trudnego okresu.
00
Dodano 11 dni temu
Aż dziwne, że czepki dopiero teraz wchodzą do Polskich szpitali. System, stosowany od ponad 20 lat, jest w całkowicie bezpieczny, łatwy i wygodny w użyciu, dobrze tolerowany przez pacjentki. Poprawia jakość ich życia w trakcie i po terapii, zmienia ich psychiczne nastawienia do leczenia, redukuje stres, odejmuje zmartwień, co pomaga w walce z chorobą. Nie ma też obaw, że jego stosowanie ograniczy zasięg chemii konieczny w leczeniu choroby nowotworowej – chemioterapeutyk dotrze wszędzie tam, gdzie powinien być podany. Większość pacjentów onkologicznych przechodzących chemioterapię traci włosy. Jest to wynikiem właściwości chemioterapeutyków, które atakują wszystkie namnażające się komórki w ludzkim organizmie. Komórki rakowe są bardziej narażone na działanie leków, ale efektem ubocznym chemioterapii i zastosowanych cytostatyków jest ich działanie również na zdrowe komórki – w tym, te odpowiedzialne za wzrost włosów. Niewątpliwie pomaga to w walce z chorobą, ponieważ pozytywne nastawienie pacjentów do leczenia wpływa na osiągane wyniki.
00
Dodano 5 dni temu
Walka z nowotworem to chyba jedna z cięższych z jaka może spotkać człowieka. Bardzo duża ilość siły, cierpliwości oraz wytrwałości jest wtedy niezbędna do skutecznej walki z chorobą. Jednym z najbardziej zauważalnych skutków ubocznych chemioterapii jest właśnie wypadanie włosów, które w zdecydowanie większym procencie są nieprzyjemnością dla kobiet. Wojskowe instytucje mają to do siebie, że często są lepiej wyposażane niż inne placówki z uwagi na dodatkowe środki z Ministerstwa Obrony Narodowej. To bardzo dobre posunięcie ponieważ w takich miejscach często wprowadzany jest nowoczesny sprzęt oraz innowacyjne metody leczenia, z których mogą następnie brać przykład kolejne szpitale. Pomoc kobietom, które w wyniku leczenia utraciły swoje włosy świadczy wiele organizacji, które zbierają włosy i tworzą z nich peruki, które dalej służą chorym kobietom. To świetny pomysł, który pozwala im chociaż na chwile poczuć się bardziej kobiecą i móc dalej normalnie funkcjonować w społeczeństwe. W naszym kraju zdarza się bowiem czasem nietolerancja w stosunku do chorych, a takie rozwiązanie pozwala na uniknięcie nieprzyjemnych sytuacji. Jednak posiadanie własnych włosów jest na pewno dla nich czymś bardziej budującym, pozwalającym dalej czuć się dobrze w swoim ciele. Takie nastawienie jest niezbędne w skutecznym leczeniu, ponieważ pozytywne nastawienie psychiczne to jeden z elementów terapii, która dzięki temu zwiększa swoje szanse na pozytywne zakończenie. Świetnie, że tego typu aparatura będzie dostępna. Oby w przyszłości mogła służyć w większej liczbie placówek.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast