Szczecin: Zmarł kardiochirurg i opozycjonista prof. Seweryn Wiechowski

3
odpowiedzi
39
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 3 ]
00
Dodano 2 miesiące temu
Bardzo smutna wiadomość. Nie słyszalem wcześniej o tej osobie, ale duża ilość publikacji i tytuł profesora mówią jak mądrym i dobrym chirurgiem był. Mam nadzieję, że ta strata pokaże nam że warto inwestować w naukę i umiejętności młodych lekarzy. Dobrzy lekarze sami się nie 'stworza', potrzebują do tego autorytetów, wsparcia, możliwości rozwoju i kształcenia oraz miejsc gdzie będą mogli się wykazać. Ważne też jest by ich ciąża praca była szanowana i ceniona. Mam nadzieję, że niedługo poznamy nowych wspaniałych lekarzy.
00
Dodano 2 miesiące temu
Smutne wieści. Warto byłoby tu też zaznaczyć jego ogromne zasługi na rzecz polityki i zmian ustrojowych. To również dzięki niemu PAM oficjalnie zaprotestowało wobec wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Należał też do Konwentu Obywatelskiego Komitetu Porozumiewawczego Ziemi Szczecińskiej, który był związany z Solidarnością. Został za swoje zasługi za życia wyróżniony m. in. Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. Wielkim człowiekiem był i takiego go zapamiętajmy.
00
Dodano 1 miesiąc temu
Cały życiorys profesora Seweryna Wiechowskiego pokazuje, że cechował się on niezwykłym uporem i zawsze starał się doprowadzić sprawy do końca. Dzięki temu uporowi prof. Wiechowskiemu udało się też stworzyć jeden z najprężniej działających ośrodków kardiologicznych w kraju. Jak rozpoczął drogę do kardiochirurgii, to tych operacji było 10-20, pan profesor cieszył się z pierwszych stu, a teraz jego zespół wykonuje ich ponad tysiąc rocznie. Jest to ośrodek, który zapewnia zdrowie mieszkańcom Pomorza Zachodniego. Czasy, w których pracował, są nieporównywalne do dzisiejszych. To zupełnie inny świat, zupełnie inna skala wyzwań. Praktycznie trzeba było wszystko zorganizować, znaleźć, przywieźć. Wielka szkoda, że straciliśmy tak utalentowanego lekarza, a przede wszystkim - dobrego człowieka.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast