Trzecia edycja wydarzenia „Trasa Czerwonej Nitki”

4
odpowiedzi
45
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 4 ]
00
Dodano 2 miesiące temu
W naszych bankach krwi brakuje najbardziej grypy krwi 0Rh+ oraz 0Rh-. Mam nadzieję, że tak akcja pomoże uzupełnić jej zapasy, które być może uratują czyjeś życie. Krew jest bardzo specyficzną tkanką łączną, mimo to medycyna już wynalazła preparaty, które mogą ją zastępować. Niestety mają bardzo wysoką cenę i nie są tak często wykorzystywane jak krew, dlatego tak ważne jest byśmy oddawali krew i pomagali tym, którzy jej potrzebują.
00
Dodano 2 miesiące temu
Cieszę się, że ktoś zwraca uwagę na ten problem. Często słyszy się o tym, że brakuje grup krwi dla chorych dzieci lub osób po wypadkach, co w XXI wieku nie powinno mieć miejsca. Krew jest największym darem jakim możemy podzielić się z drugim człowiekiem, a jakiego nie możemy wyprodukować. Co więcej, nic nas to nie kosztuje. Sama oddaję krew przynajmniej raz do roku, także w nadziei, że gdy sama będę w potrzebie, to mi jej nie zabraknie. Myślę, że takie akcje powinny być jak najszerzej nagłośniane, a osoby, które regularnie oddają krew - nagradzane.
00
Dodano 2 miesiące temu
I o tym chcę słyszeć ! Dlaczego tak rzadko mówimy o rzeczach tak ważnych? Piknik rodzinny to idealna rozrywka dla rodzin z dziećmi, gdzie od najmłodszych lat możemy wpajać im jak ważne jest krwiodawstwo i wyjaśniać im na czym polega sam proces oddawania krwi. Myślę, że właśnie to jest najważniejsze w całej akcji - to ważne, żeby dzieci wiedziały, że krwi nie da się wyprodukować, że w ten sposób możemy pomóc komuś, ale i ktoś może pomóc nam. Gratulacje, piękna inicjatywa !
00
Dodano 18 dni temu
Oddawanie krwi to czyn godny pochwały. W dzisiejszych czasach braki krwi są dosyć duże pomimo tego, że liczba oddających wzrasta. Warto więc promować to działanie poprzez tego typu akcje, nagradzając jednocześnie tych, którzy krwi oddali najwięcej. Wiemy, że podczas wypadków czy bardzo skomplikowanych operacji ratuje ona życie i jest zwyczajnie niezastąpiona. Ludzie nie zdają sobie z tego sprawy i niechętnie podchodzą do tematu oddawania krwi. Jednak nie zdają sobie sprawy, że oni sami albo ich bliscy mogą znaleźć się w takiej sytuacji. Niech takich kampanii będzie jak najwięcej aby zwiększać świadomość Polaków aby chętniej wybierać się do Centrum Krwiodastwa. W Polsce trwają dobrze prosperujące badania nad wyprodukowaniem sztucznej krwi. Udało się stworzyć mikrocząsteczki, które są w stanie przenosić tlen. Ten produkt ma być wykorzystywany w transplantologii oraz podczas dużych strat krwi śródoperacyjnych. W ciagu kilku lat mają być wykonane badania kliniczne. Miejmy nadzieję, że zakończą się sukcesem a problem braku krwi zostanie zażegnany raz na zawsze.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast