Dodano10 dni temu

Trzecia edycja wydarzenia „Trasa Czerwonej Nitki”

3
odpowiedzi
30
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 3 ]
00
Dodano 10 dni temu
W naszych bankach krwi brakuje najbardziej grypy krwi 0Rh+ oraz 0Rh-. Mam nadzieję, że tak akcja pomoże uzupełnić jej zapasy, które być może uratują czyjeś życie. Krew jest bardzo specyficzną tkanką łączną, mimo to medycyna już wynalazła preparaty, które mogą ją zastępować. Niestety mają bardzo wysoką cenę i nie są tak często wykorzystywane jak krew, dlatego tak ważne jest byśmy oddawali krew i pomagali tym, którzy jej potrzebują.
00
Dodano 2 dni temu
Cieszę się, że ktoś zwraca uwagę na ten problem. Często słyszy się o tym, że brakuje grup krwi dla chorych dzieci lub osób po wypadkach, co w XXI wieku nie powinno mieć miejsca. Krew jest największym darem jakim możemy podzielić się z drugim człowiekiem, a jakiego nie możemy wyprodukować. Co więcej, nic nas to nie kosztuje. Sama oddaję krew przynajmniej raz do roku, także w nadziei, że gdy sama będę w potrzebie, to mi jej nie zabraknie. Myślę, że takie akcje powinny być jak najszerzej nagłośniane, a osoby, które regularnie oddają krew - nagradzane.
00
Dodano 2 dni temu
I o tym chcę słyszeć ! Dlaczego tak rzadko mówimy o rzeczach tak ważnych? Piknik rodzinny to idealna rozrywka dla rodzin z dziećmi, gdzie od najmłodszych lat możemy wpajać im jak ważne jest krwiodawstwo i wyjaśniać im na czym polega sam proces oddawania krwi. Myślę, że właśnie to jest najważniejsze w całej akcji - to ważne, żeby dzieci wiedziały, że krwi nie da się wyprodukować, że w ten sposób możemy pomóc komuś, ale i ktoś może pomóc nam. Gratulacje, piękna inicjatywa !
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast