W IPCZD otwarto Poradnię Stomatologiczną i Poradnię Chirurgii Stomatologicznej

3
odpowiedzi
119
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 3 ]
20
Dodano 7 miesięcy temu
Taka inwestycja jest bardzo dobrym posunięciem ponieważ dostęp do świadczeń stomatologicznych w wielu miejscach w naszym kraju wciąż jest bardzo trudny, a oczekiwanie na wizytę czasem wynosi kilka tygodni. Wydaje mi się, że istotne jest aby skupić się w dużej mierze na profilaktyce, szczególnie u najmłodszych pacjentów. Jak się okazuje próchnica wciąż jest powszechnym problemem wśród najmłodszej części społeczeństwa, pomimo powszechnego dostępu przyrządów niezbędnych do higieny jamy ustnej, a także do materiałów zamieszczonych w Internecie odnośnie dbania o zdrowie jamy ustnej.
10
Dodano 7 miesięcy temu
Nie ulega wątpliwościom, że profilaktyka próchnicy jest najlepszym rozwiązaniem jeżeli chodzi o młode osoby. Z różnych względów dzieci i młodzież w sporej części mają obawy przed wizytą u stomatologa. Odwlekanie wizyty przyczynia się do progresji próchnicy. Niepokojącym zjawiskiem jest fakt, że rodzice kupują dzieciom pasty do zębów, które nie zawierają fluoru ponieważ w sieci można znaleźć informacje odnośnie jego szkodliwego wpływu na zdrowie. Jest to oczywiście nieprawdą, a dzieci nie są do końca świadome, że brak fluoru w paście niekorzystnie wpływa na zdrowie ich zębów.
00
Dodano 7 miesięcy temu
Takie fundusze z pewnością umożliwią zakup sprzętu wysokiej jakości dzięki czemu jakość udzielanych świadczeń będzie dużo większa. Wydaje mi się, że bardzo dobrze, że powstają takie miejsca, w których można liczyć na pomoc lekarzy o różnych specjalizacjach, którzy najczęściej ze sobą współpracują. Dzięki temu pacjent może dużo szybciej otrzymać pomoc, a komunikacja między specjalistami jest dużo łatwiejsza. Moim zdaniem bardzo dobrze, że skoncentrowano się na redukcji stresu odpowiednio aranżując wnętrze poczekalni, w której na wizytę będą czekać głównie najmłodsi pacjenci.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast