Dodano18 dni temu

W Krakowie powstała Strefa Rodzica

3
odpowiedzi
80
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 3 ]
10
Dodano 18 dni temu
To wspaniale, że w szpitalu dba się nie tylko o dobre samopoczucie dzieci, ale również dorosłych. Po walce o chociażby możliwość nocowania z dzieckiem w szpitalu bez ponoszenia dodatkowych opłat, taka wiadomość daje nadzieję na lepszą współpracę placówek medycznych z rodzicami. Rozumiem, że najważniejsze jest dobro małych pacjentów, ale ich opiekunowie również potrzebują zrozumienia dla swojej sytuacji. Strefa rodzica pozwoli im odpocząć, spokojnie porozmawiać i oderwać trochę myśli od choroby dziecka, a skupić się chociaż na chwilkę na sobie. Dobry rodzic to szczęśliwy rodzic, który wie, że jego samopoczucie silnie wpływa na emocje dziecka.
10
Dodano 18 dni temu
Strefa rodzica może dać zarówno dorosłym jak i dzieciom namiastkę normalnego domu. Mogą przygotować sobie coś małego do jedzenia, bawić się razem w przyjemniejszym otoczeniu niż pokój szpitalny. Myślę, że miejsce to cieszyć się będzie dużym powodzeniem.
00
Dodano 9 dni temu
Na takie informacje czekałem! Cieszę się, że coraz częściej możemy przeczytać o tym, że szpitale stają się coraz bardziej przyjazne dla rodziców. Moim zdaniem takie działanie powinno odbywać się na dużo większą skalę. Doskonale wiemy, że obecność rodzica w trakcie leczenia dziecka jest bardzo ważnym czynnikiem, który pozytywnie wpływa na całą terapię. Rodzice dniami i tygodniami przebywają w szpitalach, dlatego uważam, że również dla nich powinno się stworzyć odpowiednie miejsca do odpoczynku i regeneracji. W wielu przypadkach dzieci i ich rodzice mieszkają w znacznej odległości od szpitala. Stworzenie takich miejsc jest wyciągnięciem pomocnej dłoni w ich kierunku. Dla wielu osób codzienne dojazdy mogłby być zbyt dużym obciążeniem finansowym, a przecież jedyną rzeczą na jakiej powinni skupiać się w tej chwili rodzice to dobro ich dziecka. Warto zaznaczyć, że rodzice w bardzo dużym stopniu odciążają pielęgniarki, których niestety z uwagi na braki kadrowe jest coraz mniej na oddziałach w polskich szpitalach. Dziecko zapewne czuje się dużo swobodniej gdy to rodzic przebywa z nim 24 godziny na dobę, jest mniej zestresowane oraz może zapomnieć o chorobie.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast