W piątek potwierdzono 791 nowych zakażeń koronawirusem

5
odpowiedzi
110
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 5 ]
30
Dodano 1 miesiąc temu
Może nie jest to rekord, ale dzienna liczba przypadków zakażeń budzi niepokój. Nie skończył się nawet sierpień, a już statystyki nie wyglądają dobrze. Mieliśmy nadzieję, że pandemia się kończy, a okazuje się, że wiele krajów znów wprowadza kolejne obostrzenia. Polska nie wygrała jeszcze z koronawirusem. Musimy być przygotowani na trudną jesień.
10
Dodano 12 dni temu
Zgadza się. Sytuacja w Europie i na świecie zmienia się diametralnie . Cały czas osiągane są nowe rekordy jeżeli chodzi o liczbę zakażeń. Jest to z pewnością niepokojące ponieważ minęło już sporo czasu i mogło by się wydawać, że walka z pandemią mogła by stawać się łatwiejsza. Niestety nie we wszystkich rejonach świata jest to możliwe. Warto wspomnieć o tym, że już niedługo rusza rok akademicki. Jak się okazuje spora część uczelni zdecydowała się na nauczanie hybrydowe co jest moim zdaniem dobrym pomysłem. Niektóre przedmioty da się przeprowadzić zdalnie, natomiast pewne wymagają zajęć praktycznych aby nabyć odpowiednie umiejętności i móc pracować po studiach. Bardzo ważne jest aby ograniczyć do minimum kontakt z innymi ludźmi, a jeżeli zajęcia będą musiały być przeprowadzane to najlepiej aby odbywały się w możliwie jak najmniejszych grupach. Warto również wspomnieć, że są uczelnie na których odbywać się będzie tylko i wyłącznie nauczanie zdalne.
20
Dodano 27 dni temu
Jak widzimy wirus wciąż stanowi dla nas ogromne zagrożenie. Nie można bagatelizować koronawirusa ponieważ stanowi on dla nas wszystkich poważne zagrożenie. W naszym kraju przeprowadza się coraz większą ilość testów co jest moim zdaniem bardzo dobrym posunięciem szczególnie w sezonie grypowym. Przeprowadzenie testu pozwoli na określenie czy doszło do zachorowania na COVID-19 czy inną chorobę zakaźną. Naukowcy dążą do stworzenia szczepionek oraz leków, które pomogą w walce z pandemią. Ostatnio mówi się o nanocząsteczce, która jest w stanie łączyć się z cząsteczką wirusa. W takiej sytuacji dochodzi do jego obumarcia i w dalszej kolejności usunięcia przez układ immunologiczny. Ma on występować pod postacią spray'u do nosa. U pacjentów, którzy są podłączeni do respiratora lek może być bezpośrednio podawany do płuc co zapewne zwiększy jego skuteczność. Miejmy nadzieję, że jak najszybciej będzie on wykorzystywany w warunkach klinicznych, a ryzyko działań niepożądanych będzie zminimalizowane.
00
Dodano 12 dni temu
Nie ma wątpliwości co do tego, że wirus jest niebezpieczny. Wiele osób niestety go bagatelizuje tłumacząc to tym, że jeśli do tej pory nie zachorowali to prawdopodobnie wirus nie istnieje, albo nie stanowi zagrożenia. Takie myślenie jest niestety błędne i nie jednokrotnie zdrowe, młode osoby bardzo ciężko przechodziły infekcję koronawirusem. W walce ze wspomnianym wirusem cały czas prowadzone są różne prace oraz projekty. Jeden z nich przeprowadzono na Politechnice Wrocławskiej. Na uczelni tej stworzono robota, który jest w stanie przemieszczać się w trudno dostępnych miejscach. Pozwala mu na to niewielki rozmiar. Testy tego urządzenia są przeprowadzane w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym we Wrocławiu. Jego działanie ma opierać się na stosowaniu lampy emitującej promieniowanie ultrafioletowe, które jest rekomendowane przez Światową Organizację Zdrowia w walce z koronawirusem. Dobrze, że projekt ten powstał w Polsce, co być może sprawi, że dostępność do tego typu robotów będzie tańszy i łatwiejszy.
00
Dodano 1 dzień temu
Sytuacja w ostatnich dniach w naszym kraju pokazuje, że pandemia wciąż jest aktualnym problemem. Nie ma wątpliwości, że konieczne jest zachowanie wszelkich środków ostrożności. Niestety w naszym społeczeństwie aktywnych jest coraz więcej osób, które głoszą informacje dotyczące tego, że koronawirus jest czymś wymyślonym. Osoby te bardzo często same nie stosują się do wszelkich obostrzeń, chociażby nie nosząc masek. W takiej sytuacji stwarzają zagrożenie dla nich samych, ale także innych osób w najbliższym otoczeniu. Być może właśnie z tego wynika znaczny wzrost zachorowań w naszym kraju. Nie ulega wątpliwościom aby poza szczepionkami np. przeciwko grypie wspomagać układ immunologiczny naturalnymi środkami, których skuteczność została potwierdzona w badaniach naukowych. Wśród nich wymienia się np. czarny bez, aronię, czosnek, cebulę czy też imbir. Warto jednak wspomnieć o tym, że w przypadku niepokojących objawów, które mogą sugerować infekcję wirusem grypy czy koronawirusem należy skonsultować się ze specjalistą. W licznych przypadkach konieczna może być hospitalizacja lub farmakoterapia.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast