Dodano14 dni temu

W Polsce jest zaledwie 4 tys. psychiatrów, a potrzeba ich kilkukrotnie więcej

4
odpowiedzi
76
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 4 ]
10
Dodano 14 dni temu
Coraz więcej osób zgłasza się do lekarza z problemami natury psychicznej. Czasy się zmieniły i pomimo polepszenia się warunków życia w dobie Internetu rośnie presja społeczna. Gonimy z pieniędzmi, sukcesem, a zapominamy, że ceną często jest niestety nasze zdrowie psychiczne. Wiele osób nie radzi sobie z wymaganiami i zaczyna cierpieć na zaburzenia lękowe, nerwice czy wykazuje pierwsze objawy depresji. W skrajnych przypadkach pojawiają się myśli samobójcze. Jak to możliwe, że w relatywnie spokojnych czasach, w których żyjemy, tyle osób cierpi psychicznie? Nie wszyscy oczywiście wiodą spokojne życie i zwyczajnie ulegają presji otoczenia. Zmagamy się również z traumatycznymi wydarzeniami takimi jak śmierć bliskiej osoby, wypadek czy ciężka choroba. W podobnych okolicznościach bardzo łatwo rozwinąć się mogą zaburzenia natury psychicznej. Bardzo ważny jest więc dobry dostęp do opieki psychologicznej i psychiatrycznej.
10
Dodano 14 dni temu
Zgadzam się, żyjemy w dość spokojnych czasach jednak rosnące wymagania wobec samych siebie mogą prowadzić do rozwoju depresji. Uważam, że dostępność psychiatrów jest ważna z bardzo prostego powodu - chorzy muszą znaleźć się pod kontrolą lekarza jak najszybciej, aby zdusić problem w zarodku. Nie dopuśćmy do sytuacji, w której jedyną drogą ratunku będzie zgłoszenie się na oddział psychiatryczny i pobyt w szpitalu. Lepiej jest zdrowieć wśród ludzi, a nie pod kloszem. Pacjentom szpitali (które też są przepełnione) trudniej jest potem wrócić do poprzedniego życia sprzed kryzysu.
00
Dodano 2 dni temu
Całkowicie się z Panią zgadzam. Choroby psychiczne tak jak każde inne muszą być zdiagnozowane jak najszybciej, tak aby rozpoczęta terapia była możliwie najskuteczniejsza. Aktualnie istnieją ogromne braki kadrowe, także jeżeli chodzi o psychiatrię. Bardzo trudne więc będzie rozwiązanie tego problemu jednak zawsze istnieje jakieś rozwiązanie. Coraz częściej słyszy się o tym, że ma powstać tak zwana “Opieka przy pacjencie”, która będzie polegała na udzielaniu świadczeń ambulatoryjnych w zakresie zdrowia psychicznego nie tylko przez psychiatrów, ale także psychologów czy psychoterapeutów. Moim zdaniem to dobre rozwiązanie, które chociaż tymczasowo pozwoli na poradzenie sobie z brakami specjalistów. Jednak dopóki większa liczba młodych lekarzy nie rozpocznie specjalizowania się w kierunki psychiatrii, to długoterminowo problem ten będzie trudno rozwiązać. Oczywiście najlepiej jest tak jak Pani wspomniała unikanie tego aby dzieci trafiały na oddziały psychiatryczne. Każde leczenie o ile pozwala na to choroba z pewnością w znacznej większości przypadków lepiej jest przeprowadzać w domu, ponieważ pacjent w mniejszym stopniu jest narażony na stres i nie myśli bezustannie o chorobie. Szczególnie w przypadku dzieci wydaje mi się, że ciągła obecność rodziców jest bardzo pomocna w całym procesie leczenia.
10
Dodano 13 dni temu
W dzisiejszych czasach wiele osób cierpi z powodu niskiej samooceny, samotności i poczucia porażki. Następuje wtedy zaburzenie postrzegania i rozumienia świata. Psychologiczna presja i ciągłe napięcie może być przyczyną wielu innych chorób. Pojawiają się bóle głowy, bóle żołądka, problemy z jedzeniem, trudności w pracy, bezsenność i wiele innych. Dlatego opieka psychiatryczna powinna być rozwijana i docierać do coraz większej liczby pacjentów.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast