W Poznaniu urodziły się pierwsze dzieci w ramach programu in vitro

6
odpowiedzi
195
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 6 ]
20
Dodano 6 miesięcy temu
Cieszę się, że Poznań również wspiera osoby starające się o powiększenie rodziny. Pomimo wielu prób invitro może być jedyną szansą na poczęcie. Znaczący wpływ na ograniczenie płodności u kobiety może mieć jej stan psychiczny, który może być wywołany np. presją otoczenia lub nakazami religijnymi czy dynastycznymi. Również u kobiet wykonujących niektóre zawody, np. u sportsmenek czy zawodowych tancerek, pod wpływem intensywnego wysiłku fizycznego dochodzi do zaburzeń hormonalnych powodujących występowanie cykli bezowulacyjnych, co może prowadzić do niepłodności. W przypadku trudności z poczęciem dziecka najistotniejsze jest postawienie rozpoznania. Przy znanej przyczynie niepłodności podejmujemy leczenie przyczynowe. W niewielkiej ilości przypadków, kiedy w grę wchodzą wady wrodzone lub defekty genetyczne, leczenie nie jest możliwe. W pozostałych przypadkach można zastosować leczenie farmakologiczne, np. indukcję owulacji, leczenie hormonalne. W przypadku zrostów, niedrożności jajowodów, endometriozy skuteczne jest leczenie chirurgiczne — laparoskopowe i klasyczne. Istnieje również kategoria niepłodności idiopatycznej, czyli o nieznanej przyczynie. Invitro jest często ostatnią szansą, na którą i tak nie wszyscy się decydują. Ważne jest jednak posiadanie możliwości wyboru.
10
Dodano 5 miesięcy temu
Poruszyła Pani bardzo ważne kwestie odnośnie czynników, które przyczyniają się do problemów z płodnością. W dzisiejszych czasach coraz większa liczba kobiet żyje w ciągłym stresie, co tak jak Pani wspomniała jest z presją otoczenia. Niestety jak wiemy stres bardzo niekorzystnie wpływa na wszystkie nasze układy, również rozrodczy. Bardzo ważne jest również unikanie wszelkich nałogów, takich jak papierosy czy alkohol. Zasadniczą rolę odgrywa również dieta, która powinna być możliwie najbardziej zbilansowana bez produktów wysokoprzetworzonych.
00
Dodano 5 miesięcy temu
Cieszy mnie fakt, że w coraz większej ilości miast w naszym kraju władze decydują się na finansowanie in vitro. Wiele par, które starają się o dziecko nie mają wystarczającej ilości środków finansowych na ten zabieg, a zostanie rodzicem jest dla nich bardzo ważną sprawą. Należy również zaznaczyć, że nie zawsze zabiegi te udaje się skutecznie przeprowadzić za pierwszym razem, co wiąże się z podejmowaniem kolejnych prób, które również są bardzo kosztowne. Jak widzimy w Poznaniu postanowiono na finansowanie, aż trzech zabiegów. Takie postępowanie zasługuje na wielkie słowa uznania. Mam nadzieję, że w przyszłości w coraz większej ilości miast w Polsce obywatele będą mieli taką możliwość.
00
Dodano 5 miesięcy temu
Gratulacje dla rodziców, którym udało się za pomocą metody in vitro powiększyć rodzinę ! Oraz oczywiście gratulacje dla miasta Poznania za tak prężne rozwijanie tematu zapłodnienia pozaustrojowego. Takie spełnienie upragnionych marzeń, którym w tym przypadku jest posiadanie potomstwa niestety, wiąże się z barierą finansową, której często przyszli rodzice nie są w stanie przeskoczyć. Refundacja in vitro była dostępna w Polsce od 2013 do 2016 roku. W tym czasie dzięki rządowemu programowi na świat przyszło ponad 5 tysięcy dzieci. Obecnie pary, które chcą skorzystać z in-vitro, muszą w całości pokryć koszty zabiegu. Minister zdrowia Konstanty Radziwiłł zadecydował o unieważnieniu kolejnej edycji programu. Obecnie niemal 18 tysięcy par (!), które są w trakcie procedury in vitro i do tej pory korzystały ze wsparcia państwa, za kontynuację leczenia będzie musiało zapłacić z własnej kieszeni. Starają się im pomóc samorządy. . Procedura zapłodnienia in-vitro, czyli zapłodnienia pozaustrojowego kosztuje w naszym kraju około 7–8 tysięcy złotych. Do tego dochodzą koszty badań, leków i wizyt lekarskich. Uśredniając cenniki różnych klinik zajmujących się leczeniem niepłodności, możemy przyjąć, że koszt zapłodnienia pozaustrojowego w Polsce to wydatek rzędu około 10–12 tysięcy złotych. A nie zawsze udaje się za pierwszym razem. Czasem procedurę trzeba powtórzyć kilka razy. Ale na szczęście wojewódzkie miasta i ich władze rozpoczęły już akcję dofinansowania tych zabiegów. I tak z miesiąca na miesiąc wydłuża się lista miast w Polsce, które trzykrotnie dołożą niepłodnym parom do zabiegu maksymalne 5 tysięcy złotych - co może okazać się zbawienne dla części starających się o dziecko. Mam jednak nadzieję, że powróci dofinansowanie z budżetu państwa i coraz częściej będziemy czytali artykuły o coraz większej ilości dzieci, które poczęły się właśnie w ten sposób.
00
Dodano 5 miesięcy temu
Oczywiście zgadzam się ze wszystkimi przedmówcami ! Sama znam dużo par, które starają się ( niestety, bezskutecznie) o dziecko i które zaczynają rozmyślać właśnie nad metodą in vitro. Jako świadek ich rozmów wiem, ile pytań i niepewności wiąże się z decyzją o zapłodnieniu pozaustrojowym. Zapłodnienie pozaustrojowe od dawna wzbudza sporo kontrowersji, ale liczba osób, które korzystały z in vitro lub znają kogoś, kto skorzystał z tej procedury systematycznie rośnie. Mimo to nie wszystkie pary, które mają trudności z poczęciem dziecka biorą pod uwagę skorzystanie z tej popularnej i skutecznej techniki wspomaganego rozrodu. Dla części z nich przeszkodą nie do pokonania jest przekonanie, że nowe życie powinno powstać drogą naturalną. Czasem nie udaje się ustalić przyczyny niepłodności mimo przeprowadzenia szczegółowego wywiadu i serii nowoczesnych badań diagnostycznych – w takim przypadku (oraz wielu innych, takich jak niedrożne jajowody, endometrioza, niskie parametry nasienia, zaburzenia miesiączkowania) in vitro to zalecana opcja leczenia, przede wszystkim ze względu na wysoką skuteczność tej procedury. W procedurze zapłodnienia pozaustrojowego nie ma miejsca na przypadek, a wykonywane badania i zabiegi są w pełni bezpiecznie i spełniają najwyższe standardy medyczne. W praktyce oznacza to między innymi, że do in vitro wykorzystuje się plemniki o jak najlepszych parametrach, a do transferu wybierane są dobrze rozwijające się zarodki. Żadna metoda leczenia niepłodności nie gwarantuje sukcesu, ale to właśnie in vitro przynosi najlepsze rezultaty i od lat daje nadzieję na dziecko bezdzietnym parom. Tysiące zdrowych i silnych noworodków, które zaczęły swoje życie w przysłowiowej probówce to dowód na to, że można i warto walczyć z niepłodnością, nawet gdy droga do rodzicielstwa jest bardzo wyboista. Świadczy o tym również powyższy artykuł - Poznań jako jedno z niewielu miast dofinansowuje w tak dużym stopniu pary, które zdecydowały się na powiększenie rodziny metodą in vitro - i oby sytuacja ta nie uległa zmianie.
00
Dodano 5 miesięcy temu
Świetne informacje ! Takie informacje doskonale poprawiają humor, bo jak wiemy temat bezpłodności jest bardzo trudnym tematem. Wydaje się, że jest to już problem ogólnospołeczny, dlatego, że według badań - prawie dwa i pół miliona Polaków bezskutecznie stara się o dziecko. To z pewnością problem coraz powszechniejszy. Jego skala może rosnąć zwłaszcza w związku ze zmianą stylu życia i odwlekaniem decyzji o posiadaniu dzieci. Czas ma krytyczne znaczenie przede wszystkim w przypadku pań. U mężczyzn wiek ma mniejsze znaczenie. Problem niepłodności dotyczy już 15 procent par, a nasze państwo nie oferuje im praktycznie żadnej pomocy. Jeśli pacjent zdecyduje się na korzystanie z usług finansowanych ze środków publicznych w zakresie leczenia niepłodności, ma bardzo ograniczone możliwości. W ramach finansowania przez państwo, pacjent wykonać może jedynie bardzo podstawową diagnostykę i musi się uzbroić w cierpliwość, bo czas oczekiwania może być długi. NFZ nie refunduje badań specjalistycznych, które często są jedynym sposobem, by uzyskać konieczne informacje. W niektórych przypadkach leczenia niepłodności wystarczy regulacja zaburzeń hormonalnych oraz monitoring cyklu, by zwiększyć prawdopodobieństwo dojścia do zapłodnienia. Tego typu terapię, podobnie jak drobne zabiegi ginekologiczne, są refundowane. Często jednak konieczne jest jednak zastosowanie specjalistycznych procedur, jak inseminacja i zapłodnienie pozaustrojowe. Dlatego właśnie niezmiernie cieszą informacje, że jednak "jakieś" fundusze na przeprowadzanie zabiegów in vitro się znajdują i już przynoszą efekty ! Ponad trzydzieści rodzin zostało obdarowanych nowymi, wymarzonymi członkami rodziny. Pozostaje nam tylko życzyć innym miastom takich sukcesów ! Brawo Poznań !
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast