Dodano1 rok temu

W UE powstaje wspólna przestrzeń danych medycznych

4
odpowiedzi
185
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 4 ]
40
Dodano 1 rok temu
Internet, a także możliwość przesyłania różnego rodzaju danych, chociażby obrazowych w znacznym stopniu ułatwia komunikację między specjalistami. Różne ośrodki w różnych częściach Europy specjalizują się w przeprowadzaniu różnego rodzaju terapii. Zdarza się, że pacjent musi zostać przeniesiony z jednej placówki do drugiej z uwagi na stan zdrowia, co wiąże się z tym, że transport informacji na temat jego zdrowia również jest konieczny. Jeżeli odbędzie si on przykładowo drogą elektroniczną do zespół naukowców przed trafieniem chorego do danego ośrodka jest w stanie wstępnie określić plan leczenia, co z pewnością jest dobrym rozwiązaniem.
30
Dodano 1 rok temu
W artykule wspomniano o sztucznej inteligencji, która zbiera różnego rodzaju informacje, chociażby z baz danych związanych ze zdrowiem. Wydaje mi się, że stworzenie systemu, o którym czytamy w artykule, będzie istotnym źródłem, na podstawie których będzie można przeprowadzać badania naukowe. Jest to więc kolejny argument za tym, że stworzenie bazy, w której będą przechowywane dane medyczne wydaje się być dobrym posunięciem. Miejmy nadzieję, że tego rodzaju współpraca przyniesie korzyści pacjentom, którzy dzięki rozwojowi technologii mogą liczyć na dużo lepszą opiekę niż w przeszłości.
10
Dodano 1 rok temu
Doskonale wiemy, że sztuczna inteligencja (AI) będzie odgrywała coraz większą rolę w różnych branżach, także w medycynie. Nie ulega wątpliwości, że już teraz jej zastosowanie jest bardzo duże i potrafi ułatwić rozwiązywanie wielu problemów, które dla człowieka zajęły by znacznie więcej czasu. Wydaje mi się, że warto jest realizować projekty oparte na sztucznej inteligencji, ponieważ każda taka inicjatywa prowadzi do tego, że staje się ona doskonalsza i rozszerza swoje zastosowanie. Oczywiście minie jeszcze dużo czasu aby AI była w pełni samodzielna i istotna jest mimo wszystko kontrola przez człowieka.
00
Dodano 1 rok temu
Zgadzam się. Od kilku lat da się zauważyć, że stopniowo w medycynie stwarza się przestrzeń dla sztucznej inteligencji, która w dużej mierze może odciążyć personel medyczny. Jest to szczególnie ważne w takich czasach jak obecne, gdy braki kadrowe w naszym kraju są dosyć spore. W artykule podano przykład chociażby mammografii, której skuteczność została podniesiona o blisko 10 procent, pozwalając na wcześniejsze wykrycie groźnych dla kobiet zmian, które mogą zostać usunięte na etapie, który nie stwarza tak dużego zagrożenia dla zdrowia.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast