Dodano16 dni temu

Walka z otyłością w ramach Narodowego Programu Zdrowia

3
odpowiedzi
43
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 3 ]
00
Dodano 16 dni temu
Zrzucenie wagi to tylko połowa sukcesu. Regularne ćwiczenia ułatwiają utrzymanie osiągniętej wagi. Poza widocznymi efektami treningu, spełnia on także inne ważne funkcje w walce z otyłością. Dlatego nawet najmniejszy wysiłek jest lepszy od żadnego, również wtedy kiedy waga nie potwierdza tych rezultatów. Ponieważ organizm stopniowo adoptuje się do zmniejszonego spożycia energii, przy prowadzeniu kolejnych kuracji odchudzających coraz trudniej jest uzyskać dobry efekt. Zdrowy tryb życia powinien stać się częścią codzienności.
00
Dodano 16 dni temu
U osób nie dbających o aktywność fizyczną zachodzi wiele patologicznych procesów, chorują i starzeją się szybciej. Wynika to z funkcji, jaką spełniają w metabolizmie całego ustroju mięśnie. Praca mięśni i ruch to nie tylko czynniki niezbędne do utrzymania sprawności i wydolności psychofizycznej osób dorosłych, lecz także bardzo istotny czynnik rozwoju wzrastającego organizmu. Nie od dziś wiadomo, że wysiłek fizyczny wpływa korzystnie na organizm. U sportowców stwierdzono większą objętość serca (szczególnie po treningu wytrzymałościowym) wzrost pojemności minutowej serca, które zmuszane do częstego wysiłku podczas treningu wszechstronnie dostosowuje się do nowych, większych wymagań. Objawia się to jego rozrostem i powiększoną zdolnością do przepompowywania krwi, spowolnienie tętna spoczynkowego, a także obniżenie ciśnienia krwi.
00
Dodano 16 dni temu
Zdrowa dieta wspomaga prawidłową przemianę materii i pozwala na ograniczenie narażenia na toksyczne substancje oraz nadmierny przyrostu masy ciała. Żyjemy w świecie, w którym aspekty estetyczne są bardzo ważne i zwracamy uwagę na wygląd. Idea leczenia dietetycznego (za pomocą wyborów żywieniowych, aby zachować zdrowie, uzupełnić braki, ewentualnie leczyć już występujące choroby) jest dość znana, a więc ma różne formy. Wpływ na psychikę powinien być dodatkową motywacją do zmiany trybu życia i złych nawyków żywieniowych.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast