Dodano12 dni temu

We wtorek potwierdzono 239 nowych zakażeń koronawirusem

3
odpowiedzi
76
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 3 ]
10
Dodano 12 dni temu
Cieszę się, że liczba zakażeń spada. Jeszcze niedawno mieliśmy odnotowanych 600 przypadków dziennie - teraz około 230. Oczywiście najlepiej byłoby znaleźć się w gronie krajów które praktycznie pokonały już koronawirusa. Po statystykach widać że takim krajem są na przykład Włochy. Mają obecnie mniej nowych przypadków niż my a pamiętamy co działo się tam jeszcze miesiąc temu. Włoska służba zdrowia dostosowała się do tragedii jaka się tam wydarzyła. Miejmy nadzieję że podobnie wysokie liczby nie pojawią się ponownie jesienią. Wiele osób boi się drugiej fali epidemii ale pamiętajmy o jednym -koronawirus nie jest już dla nas nowy. Nadal nie potrafimy ostatecznie go wyleczyć i wspomagamy się jedynie leczeniem które jest obecnie dostępne jednak jesteśmy przygotowani na uderzenie bardziej niż w marcu. Dlatego mam nadzieję, że z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności, uda nam się przetrwać dopóki nie zostanie zarejestrowany lek lub szczepionka.
10
Dodano 12 dni temu
Obecnie naszym największym zmartwieniem jest Śląsk. Władze powinny dopilnować, aby górnicy i ich rodziny otrzymali odpowiednią pomoc i opiekę. Wszyscy powinni zostać przebadani, a zarażeni odizolowani od reszty pracowników kopalni. Myślę, że badania przesiewowe w kopalniach niedługo odniosą pożądany skutek i uda się opanować trudną sytuację na Śląsku. Czekam z niecierpliwością na zakończenie pandemii. Życie powinno wrócić do normy. Uważam że wielu z nas dużo bardziej doceni zwykłą codzienność zamiast narzekać na zbyt niskie zarobki lub rutynę. Pandemia dała nam wiele do myślenia. Sądzę, że po opanowaniu sytuacji minie pewien czas i wrócimy do naszych starych nawyków. Plusem jest fakt że choć przez ten krótki czas zastanowimy się nad rzeczami które uważamy za najważniejsze. Być może nie będziemy skupiać się w tak dużym stopniu na naszych nawykach konsumpcyjnych i zastanowimy się nad zdrowiem oraz spędzimy więcej czasu z rodziną gdyż jeszcze do niedawna kontakt ten był bardzo ograniczony.
00
Dodano 19 godzin temu
W ostatnim czasie wiele mówi się o tym, że koronawirus może przenosić się nie tylko drogą kropelkową, ale także drogą powietrzną. Światowa Organizacja Zdrowia przekazała informacje, że w zamkniętych pomieszczeniach takich jak kluby fitness czy restauracje i sklepy wspomnianą drogą mogą być przenoszone mikroskopijne aerozole, zawierające koronawirusa. Wiąże się to z tym, że zakażona osoba może je transmitować podczas rozmowy, wysiłku fizycznego, a także śpiewania. Nie jest konieczny kaszel czy też kichanie. Pojawienie się takich informacji z pewnością może okazać się skuteczne w walce z koronawirusem, ograniczając jego rozprzestrzenianie się. Bardzo istotną informacją jest to, że mogą one utrzymywać się w powietrzu przez wiele godzin. Jest to więc kolejny argument za tym, że bardzo ważne jest noszenie maseczek, szczególnie w zamkniętych pomieszczeniach po to aby chronić zarówno siebie, a także inne osoby. Pojawienie się takich informacji powinno być związane z wprowadzeniem nowych zaleceń, tak aby liczba zakażonych osób była jak najmniejsza.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast