Dodano12 dni temu

WHO: Omikron wywołuje łagodniejsze objawy zakażenia niż poprzednie warianty koronawirusa

4
odpowiedzi
57
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 4 ]
40
Dodano 12 dni temu
Taka informacja z pewnością, z pewnego punktu widzenia jest optymistyczna. Oczywiście ciężko tu mówić o pozytywnych aspektach pandemii, jednak jeśli okazuje się, że wariant, który w bardzo szybkim tempie opanował praktycznie cały świat, nie jest tak niebezpieczny jak poprzednie to z jest to dobra wiadomość. W naszym kraju diagnozuje się coraz więcej właśnie opisywanej w artykule mutacji, na co musimy się w odpowiedni sposób przygotować z uwagi na to, że charakteryzuje się on dużo większą zaraźliwością. Nie można więc zapominać o zasadach o których mówi się od samego początku pandemii, a które zmniejszają ryzyko transmisji. Chodzi przede wszystkim o noszenie maseczek ochronnych, dezynfekcję rąk i powierzchni, a także utrzymywanie dystansu społecznego. Nie można oczywiście zapominać o szczepieniach ochronnych, które zmniejszają ryzyko wystąpienia poważnych powikłań.
30
Dodano 11 dni temu
Z pewnością jeżeli chodzi o szczepienia i zmniejszanie ryzyka groźnych powikłań jest bardzo ważne jeżeli chodzi o nasze zabezpieczenie przed infekcją koronawirusem. Obecnie na rynku nie ma żadnego dostępnego leku, który w tak dużym stopniu obniżałby ryzyko wystąpienia groźnych dla zdrowia i życia pacjentów. Są róże prognozy na temat ilości zdiagnozowanych przypadków zachorowań tą mutacją koronawirusa. Nie osą one zbyt optymistyczne. Z pewnością aby je zmienić to ważne jest tak jak Pani wspomniała stosowanie się do wszystkich obostrzeń.
10
Dodano 8 dni temu
W codziennych wiadomościach głównie mówi się o tym wariancie koronawirusa, który został opisany w artykule. Jest to oczywiście zrozumiałe, ponieważ mówi się o tym, że w niedalekiej przyszłości liczba osób, u których doszło do infekcji tym wariantem wirusa gwałtownie wzrośnie. Niewątpliwie konieczne jest odpowiednie przygotowanie się na kolejną falę. Wspominano również o bardzo ważnej kwestii czyli o tym, czy aktualne szczepionki zabezpieczają przed Omikronem. Według wszelkich zaleceń, warto jest skorzystać z dawki przypominającej, która ma uchronić przed niebezpiecznymi powikłaniami, które cały czas mogą występować.
00
Dodano 6 dni temu
Jak się okazuje preparaty, które są dostępne nie tylko w Europie, ale także w Azji są w stanie zapewnić odpowiednią ochronę przed poważnymi powikłaniami wywołanymi przez ten nowy wariant. Jest to bardzo dobra informacja, ponieważ dzięki temu wyhamowanie pandemii i gwałtowny wzrost zachorowań będzie dużo łatwiejsze. Niestety w licznych państwach padają kolejne rekordy zachorowań co jest oczywiście niepokojące. Związane jest to właśnie z tym, że wirus ten ulega dużo łatwiejszej transmisji niż poprzednie mutacje. Być może taka sytuacja sprawi, że więcej osób zdecyduje się na zaszczepienie, albo chociaż przestrzeganie wszelkich zaleceń.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast