Dodano1 rok temu

Wirusolog: najnowszy subwariant Omikronu przenosi się nawet do 40 proc. szybciej

5
odpowiedzi
527
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 5 ]
40
Dodano 1 rok temu
Od początku trwania pandemii powstało już wiele mutacji koronawirusa. Każdy z nich cechuje się czymś innym, ale z biegiem czasu da się zauważyć, że łatwiej dochodzi do zakażenia, ale stanowią one mniejsze zagrożenie dla zdrowia i występuje mniejsza liczba groźnych powikłań. Tym między innymi charakteryzują się wirusy. Dążą do zakażenia jak największej liczby osobników, ale nie powodując u nich znacznego osłabienia, tak aby te osoby mogły zarażać kolejne. Nie ulega wątpliwościom, że cały czas należy śledzić doniesienia na temat COVID-19 i robić wszystko, aby minimalizować ryzyko transmisji wirusa.
30
Dodano 1 rok temu
Bezdyskusyjnie należy cały czas przestrzegać zaleceń odnośnie higieny osobistej, które były nam przedstawiane na początku pandemii. Warto regularnie przypominać o utrzymywaniu odpowiedniego dystansu społecznego, częstym myciu lub dezynfekcji rąk oraz noszeniu maseczek. Ogromną rolę odgrywają również szczepienia, które udało się wprowadzić stosunkowo szybko, aby zapewnić odpowiednią ochronę jak największej liczbie osób na całym świecie. Oczywiście nie jest ona w stanie uchronić nas przed infekcją, jednak ryzyko groźnych dla zdrowia i życia powikłań zostanie zredukowana do minimum.
20
Dodano 1 rok temu
Omikron to jedna z mutacji, o której mówiło się stosunkowo wiele. Moim zdaniem dobrze, że w mediach cały czas pojawiają się informacje na temat koronawirusa ponieważ sporo osób zwyczajnie zapomniało, że wirus ten jest z nami obecny i prawdopodobnie będziemy musieli przyzwyczaić się do niego podobnie jak do wirusa grypy. Są to dwa patogeny, które z pewnością w sezonach infekcyjnych będą niestety odkrywać kluczową rolę. Posiadając już ogromną wiedzę na temat wirusa grypy oraz ciągle uaktualnianą na temat koronawirusa, nasze szanse na walkę z nimi stopniowo wzrastają i być może uda się jeszcze lepiej zabezpieczyć przed kolejnymi falami zachorowań.
10
Dodano 1 rok temu
Istotne jest aby wraz z mutacjami kolejnych wirusów informować jakie są typowego dla niej objawy. Pandemia koronawirusa pokazała nam jak wiele, różnorodnych symptomów może być związanych z COVID-19. Często są one bardzo nietypowe i ciężko było uwierzyć, że takie objawy mogą wystąpić w przypadku infekcji, która teoretycznie powinna dotyczyć głównie układu oddechowego. Dzięki temu, że nasza wiedza na temat koronwirusa będzie większa to minimalizowane jest ryzyko jego transmisji co stanowi ochronę dla nas samych, ale także osób w społeczeństwie, dla których infekcja mogła by się wiązać z poważnymi powikłaniami zdrowotnymi.
00
Dodano 1 rok temu
Dane przedstawione w artykule są kolejnym potwierdzeniem, że sytuacja pandemiczna wciąż jest dosyć trudna w różnych rejonach świata. Moim zdaniem ważne jest aby wystrzegać się zbędnych wyjazdów za granicę, szczególnie w okresie gdy w danych krajach następują gwałtowne wzrosty zachorowań. Często bowiem właśnie w takich okresach dochodzi do powstawania mutacji, a często wobec nowych wariantów, aktualne szczepionki mogą nie zapewniać wystarczającej odporności i przebieg infekcji może być dosyć ciężki.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast