Dodano5 dni temu

Włochy - raport: 1,2 procent zmarłych z koronawirusem nie miała żadnej innej choroby

3
odpowiedzi
38
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 3 ]
20
Dodano 5 dni temu
To tragiczne informacje. Niestety we Włoszech sytuacja już dawno przekroczyła największe obawy lekarzy. Ogólny wskaźnik śmiertelności przypadków wydaje się być bliższy 3%, jednak włoskie społeczeństwo składa się z dużych rodzin ze znaczny udziałem osób starszych. Mimo to szacunki należy traktować z dużą ostrożnością, ponieważ nie wszyscy pacjenci zakończyli chorobę (tj. yzdrowiali lub zmarli), a prawdziwa liczba infekcji i pełne spektrum chorób nie są znane. Co ważne, w przypadku pojawienia się ognisk infekcji wirusowych współczynnik śmiertelności przypadków jest często zawyżany na wczesnych etapach, ponieważ to wtedy pod opiekę lekarzy trafiają w największej ilości osoby w ciężkim stanie. W miarę pojawiania się dalszych danych na temat spektrum łagodnych lub bezobjawowych infekcji, wskaźnik śmiertelności prawdopodobnie spadnie.
10
Dodano 4 dni temu
Zgadza się. We Włoszech znaczną część społeczeństwa stanowią starsze osoby. Powinno to być ostrzeżeniem dla innych krajów, że wirus jest czymś bardzo niebezpiecznym, szczególnie dla najstarszej części społeczeństwa. Niestety wiele krajów w Europie początkowo bagatelizowało ten problem, a efektem tego był nagły wzrost liczby przypadków zachorowań. Na szczęście w naszym kraju w porę zareagowano i wprowadzono odpowiednie zalecenia oraz zakazy dzięki czemu ograniczono rozprzestrzenianie się wirusa. Bardzo ważne jest aby w dzisiejszych czasach unikać wychodzenia na zewnątrz, w szczególności do miejsc, w których jednocześnie przebywa wiele osób. Należy również tak rozplanować sobie czas, aby możliwie jak najmniej razy wybierać się do sklepów spożywczych i robić zakupy na dłuższy okres. Musimy pamiętać o tym, że nawet jeśli nie występują u nas objawy to możemy być nosicielami przez co narażamy inne osoby na zarażenie. Długi czas spędzany w domu z pewnością nie jest czymś łatwym jednak w Internecie można znaleźć bardzo wiele ciekawych zajęć, które sprawią, że czas będzie płynął szybciej.
00
Dodano 2 dni temu
Ten procent co prawda nie jest zbyt duży jednak pokazuje, że groźne powikłania koronawirusa mogą wystąpić nawet u zdrowych osób. Być może u tych osób układ immunologiczny nie funkcjonował prawidłowo. Wiele młodych osób bagatelizuje problem jakim jest pandemia koronawirusa ponieważ wiedzą, że ryzyko wystąpienia u nich powikłań lub nawet ciężkiego przebiegu choroby jest bardzo małe. Jeżeli chodzi o objawy zarażenia koronawirusem są one bardzo zbliżone jak podczas grypy. Może dochodzić do podwyższenia temperatury ciała, bólów mięśni, a także zmęczenia. Wśród objawów obu chorób można wymienić również zaburzenia oddychania. W żadnym przypadku nie można ich bagatelizować i w czasach pandemii dobrze jest skonsultować się ze specjalistą, a także wykonać odpowiednie testy, które będą w stanie wykluczyć zarażenie koronawirusem.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast