Wojewoda podlaski zainaugurował bezpłatne leczenie zębów dzieci w dentobusie

4
odpowiedzi
55
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 4 ]
00
Dodano 2 miesiące temu
Dentobus to naprawdę dobra inicjatywa. Kiedyś w szkołach były gabinety, w których dzieci miały badane regularnie zęby. Teraz odpowiedzialność spoczywa na rodzicach, którzy często, nie mają czasu czy możliwości by odbywać z dziećmi regularne wizyty. Może ta inicjatywa rozpoczęta przez wojewodę przypomni i uświadomi rodzicom, że o zęby swoich pociech trzeba dbać, a wizyty u dentysty powinny odbywać się co najmniej raz w roku.
00
Dodano 2 miesiące temu
Jestem pod wrażeniem. Pamiętam jak za moich czasów sama myśl o gabinecie stomatologicznym w szkole przyprawiała o gęsią skórkę, a do takiego dentobusu sama weszłabym z czystej ciekawości. Wiadomo, że w małych miejscowościach nie ma takiej świadomości zdrowotnej, szczególnie dotyczącej higieny zębów, jak w większych miastach, gdzie obecne są duże kliniki i gabinety mające spore pole promocyjne. Oby dentobus jeździł jak najdłużej !
00
Dodano 2 miesiące temu
Super sprawa ! Jako mama małych dzieci nie mogę się doczekać, gdy skorzystamy z usług dentobusu. Każde wyjście, czy chociażby wspomnienie o wizycie u dentysty wywołuje u dzieciaków białą gorączkę, a gdy zapytałam się, czy chciałyby odwiedzić magiczny autobus zębowej wróżki zareagowały zainteresowaniem i pozytywnym nastawieniem. Mam tylko nadzieję, że lekarze, którzy będą tam pracować mają dobre podejście do dzieci, bo niestety, ciężko na takich niekiedy trafić.
00
Dodano 18 dni temu
Pomysł na dofinansowanie służby zdrowia, a konkretnie stomatologii skierowanej w stronę najmłodszych jest świetnym posunięciem. Nie wiem tylko czy warto było wydawać aż tak duże sumy pieniędzy na dentobusy, skoro jak donoszą różne źródła problem z zatrudnieniem w nich lekarzy dentystów jest dosyć spory. Chodzi bowiem jak zwykle o finanse, jednak wcale mnie to nie dziwi. Pieniądze za leczenie w dentobusie dla stomatologów są naprawdę małe w porównaniu z tym co mogą zarobić oni w gabinetach, chociażby prywatnych… Wygodniej też jest przecież w gabinecie. Sam pomysł mobilnych gabinetów jest naprawdę super, ponieważ pomoc może dotrzeć często w miejsca, w której lokalna ludność zwyczajnie nie jest w stanie utrzymać. Wczesne badanie dzieci oraz ich leczenie ochroni je przed wciąż dużym problemem jaką jest próchnica i wszelkie jej powikłania w tym zbyt wczesne wypadanie zębów mlecznych i stałych, które często skutkują wadami zgryzu. Wydaje mi się, że można byłoby lepiej zagospodarować te pieniądze, chociażby otwierając gabinety w szkołach, o czym ostatnio słyszymy coraz częściej. Wydaje mi się, że łatwiej byłoby kontrolować wtedy rozwój próchnicy u dzieci i odpowiednio wcześnie interweniować.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast