Wszczepiono pierwszy w Polsce defibrylator, który łączy się ze smartfonem

4
odpowiedzi
131
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 4 ]
20
Dodano 1 miesiąc temu
Telemedycyna odgrywa w obecnej sytuacji ogromną rolę. Dobrze, że w zeszłym roku zaczęliśmy wprowadzać recepty elektroniczne. To pozwoliło na zachowanie porządku w służbie zdrowia (oczywiście poza odwoływanymi zabiegami i wizytami w w poradniach specjalistycznych). Pacjenci w stanie stabilnym mają stały kontakt z lekarzami oraz dostęp do leków, które biorą na stałe. Dla wszystkich stanowi to ogromne ułatwienie i ulgę w tych ciężkich czasach.
10
Dodano 28 dni temu
Zgadzam się z Panią. Cieszę się również, że w naszym kraju naukowcy wciąż pracują nad innowacyjnymi rozwiązaniami, w których coraz częściej są wykorzystywane smartfony, które są powszechnie używanymi urządzeniami. Wspomniana w artykule niewydolność serca jest dużo częściej diagnozowana w przypadku starszych pacjentów. Dobrą wiadomością jest to, że seniorzy coraz chętniej korzystają z nowinek technologicznych, które w znacznym stopniu mogą ułatwić im życie. Bardzo dużym atutem tego urządzenia jest to, że chory może być w stałym kontakcie ze specjalistą co z pewnością przyczyni się do tego, że będzie on spokojniejszy o swoje zdrowie. Warto zaznaczyć, że wielu seniorów mieszka samych. Z uwagi na to wezwanie pomocy w sytuacji zagrażającej zdrowiu może być niemożliwe. Wydaje mi się, że takie rozwiązanie z pewnością pozwoli na kontakt z zespołem ratowniczym, który szybciej będzie mógł dotrzeć do pacjenta udzielając mu pomocy. Wielkie słowa uznania dla naukowców, którzy wzięli udział w tym projekcie. Miejmy nadzieję, że będzie ich wszczepianych coraz więcej w naszym kraju.
20
Dodano 1 miesiąc temu
Opisany zabieg to ogromny sukces lekarzy dający nadzieję na szybsze reagowanie w przypadku zagrożenia życia pacjentów kardiologicznych. Wspaniale,że polscy specjaliści nie boją się wyzwań i przeprowadzają operacje na najwyższym poziomie.
00
Edytowany Dodano 23 dni temu
Zastosowanie nowych rozwiązań w kardiologii, a także innych dziedzinach medycyny jest bardzo ważnym postępowaniem. Wspomniane w artykule zaburzenia rytmu serca mogą stanowić zagrożenie zdrowia, a nawet życia. Na przykład jeżeli chodzi o migotanie przedsionków, to arytmia ta zwiększa ryzyko wystąpienie udaru, który występuje coraz częściej w naszym środowisku. Warto zaznaczyć, że to dokonanie jest kolejnym potwierdzeniem tego, że w naszym kraju pracują świetni lekarze, którzy często przeprowadzają innowacyjne zabiegi, które są w stanie poprawić jakość życia pacjentów oraz uratować ich życie. Technologia w dzisiejszych czasach odkrywa coraz większą rolę. Wydaje mi się, że powinniśmy z niej korzystać jak tylko jest to możliwe. Wielu naukowców stara się wprowadzić wszelkie udogodnienia zarówno po to wspomóc pracę innych badaczy, ale przede wszystkim pomóc pacjentom.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast