Wystartował drugi etap kampanii edukacyjnej na temat e-recepty i Internetowego Konta Pacjenta

4
odpowiedzi
286
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 4 ]
20
Dodano 8 miesięcy temu
Wprowadzenie elektronicznej recepty wiąże się z wieloma wyzwaniami nie tylko dla aptekarzy, ale również dla pacjentów. Zwłaszcza osobom starszym, którzy przez wiele lat przychodzili do lekarza po receptę papierową. Teraz nie będą musieli przynosić do apteki kartki papieru, na której często występują błędy, które wymagają powrotu do gabinetu i poprawy. Elektroniczna recepta może zostać przesłana na telefon komórkowy bez wychodzenia z domu, bez kolejek. Nie mówię, że e-recepty nie zawierają błędów - lekarze wciąż uczą się je wystawiać, ale poprawa pomyłki jest bardzo prosta - wystarczy telefon lub wiadomość do lekarza. Indywidualne konto pacjenta pomaga również przechowywać wszystkie zalecenia w jednym miejscu. Pacjent może bardzo łatwo zobaczyć jakie leki bierze i przekazać ich zestawienie lekarzowi. To wspaniałe zalety informatyzacji służby zdrowia.
20
Dodano 8 miesięcy temu
Myślę, że w przyszłości odkryjemy dużo więcej zalet recept elektronicznych, a obieg informacji między lekarzami, przychodniami i pacjentami będzie coraz sprawniejszy. To wspaniałe, że technologia niesie ze sobą podobne udogodnienia. Zaczęło się od zdjęć rentgenowskich wypalanych na płytach CD, potem udało się udostępniać pacjentom wyniki badań online, następnie nadeszły zwolnienia elektroniczne, a teraz wchodzi obowiązek wystawiania e-recept. Wszystko po to, aby ułatwić pacjentom proces diagnostyki i leczenia. Początkowo wszystkie nowe rozwiązania są niedopracowane i sprawiają trudności, ale gdy się je opanuje, przynoszą wiele korzyści.
10
Dodano 8 miesięcy temu
Moim zdaniem organizowanie takich kampanii jest bardzo dobrym pomysłem, który z pewnością przyczyni się do tego, że pacjenci będą wiedzieć znacznie więcej jeżeli chodzi o elektroniczne recepty. Słusznym rozwiązaniem jest to, że spoty odnośnie tej kampanii będą puszczane zarówno w telewizji oraz radiu przez cały tydzień. Większość osób z pewnością przynajmniej raz trafi na niego, co być może zainteresuje go i sprawdzi dodatkowe informacje w Internecie lub zapyta o nie kogoś ze znajomych, lekarzy czy osoby pracujące w aptece. Mają oni bowiem często wiele wątpliwości, które dzięki takim kampaniom z pewnością zostaną rozwiązane. E-recepty to bardzo dobre rozwiązanie, które z pewnością pozwoli na uniknięcie wielu nieporozumień, które czasem miały miejsce przy stosowaniu papierowych recept. Bardzo dobrze, że ich wprowadzanie odbywa się stopniowo, co pozwoliło znacznej części lekarzy na odpowiednie dostosowanie się do zmian. Wielu lekarzy nie korzystało wcześniej z komputera to też przyswojenie tak wielu informacji odnośnie obsługi tego urządzenia początkowo mogło być problematyczne. Jednak jak słyszymy systematycznie wzrastała liczba wystawianych elektronicznych recept, co jest potwierdzeniem na to, że coraz więcej lekarzy decydowało się na wystawianie się jej właśnie w takiej formie.
00
Dodano 8 miesięcy temu
Telemedycyna w naszym kraju cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Chociażby dzięki wprowadzeniu e-zwolnień pacjenci nie muszą się martwić o to aby dostarczyć na czas zwolnienie do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Elektroniczne recepty to bardzo wygodna forma wystawiania leków, które pacjent może otrzymać w formie wiadomości elektronicznej na telefon lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. Nie tylko starsi lekarze, ale również starsi pacjenci zaczynają korzystać z różnych nowości technologicznych, które w znacznym stopniu ułatwiają im życie. Jeżeli otrzymają taką receptę w formie, o której wcześniej wspomniałam nie będą musieli stawić się do przychodni co na pewno dla znacznej części z nich będzie sporym udogodnieniem. Informowanie o wprowadzeniu zmian jeżeli chodzi o wystawienie recept powinno być odpowiednio nagłośnione o czym czytamy w artykule.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast