Wystaw e-receptę w 18 sekund

5
odpowiedzi
308
wejść
0
ocena
Artykuł pochodzi z serwisu Leksykon.

Przejdź na:
http://leksykon.com.pl/wystaw-e-recepte-w-18-sekund-108512-artykul.html
Odpowiedzi [ 5 ]
30
Dodano 8 miesięcy temu
Lekarze coraz chętniej wystawiają recepty elektroniczne. Już za miesiąc staną się one obowiązkowe dlatego każdy powinien nauczyć się i przyzwyczajać do zastępowania papierowych zaleceń tymi elektronicznymi. Wielu pacjentów z początku sceptycznie podchodziło do tak dużej zmiany, ale coraz chętniej pytają o możliwość realizacji recepty przy pomocy kodu. System jest wciąż daleki od doskonałego. Od stycznia trzeba się będzie zmierzyć ze wszystkimi wyzwaniami jakie niesie ze sobą realizacja recept elektronicznych.
00
Dodano 7 miesięcy temu
Niestety pacjenci, a także w tym przypadku lekarze nie zawsze chętnie podchodzą do tego aby wprowadzać zmiany, nawet jeśli coś nie funkcjonowało do końca zawsze sprawie. W przypadku elektronicznych recept było podobnie. Jednak z czasem pacjenci zaczęli zauważać, że jest to bardzo wygodna forma wystawiania recept. Z pewnością bardzo dużym plusem e-recept jest to, że mogą być one wystawiane przez asystentów medycznych co pozwala na zaoszczędzenie jeszcze większej ilości czasu. Podobnie mogą wystawiać oni elektroniczne skierowania. Moim zdaniem dodatkowo korzystanie z programu, który jest opisany w artykule przyczyni się do tego, że osoby, które do tej pory miały problem z wystawianiem dokumentów w formie elektronicznej, teraz nie będą miały z tym trudności.
30
Dodano 8 miesięcy temu
Liczę na znaczne zmniejszenie kolejek u lekarzy rodzinnych, ponieważ łatwiej będzie im wystawiać recepty pacjentom, którzy przez lata biorą te same leki. Wystarczy, że zadzwonią do przychodni, a lekarz wyśle im receptę w wersji elektronicznej pod postacią 4-cyfrowego kodu, który potwierdzony zostanie numerem PESEL pacjenta. Z pewnością trochę czasu zajmie przestawienie się, zwłaszcza osobom starszym, na nowy system. Z elektronicznymi receptami nadal wiąże się wiele wątpliwości, ale zarówno u lekarza jak i w aptece można otrzymać odpowiedzi na nurtujące pytania. Dużą zmianą jest możliwość zapisania leków na cały rok. Dzięki temu nie trzeba co chwilę przychodzić na wizytę.
20
Dodano 8 miesięcy temu
18 sekund to naprawdę bardzo mało czasu aby wystawić receptę. Z pewnością tego typu rozwiązanie, o którym czytamy w artykule jest bardzo dobre w przypadku osób, które dopiero rozpoczynają korzystanie z komputera. Elektroniczne recepty są bardzo dobrym rozwiązaniem z uwagi na to, że w dzisiejszych czasach bardzo ważne jest to aby w jak największym stopniu móc zaoszczędzić czas, tak żeby pacjent na tym nie stracił. Dzięki temu, że e-recepta jest wystawiana w takiej formie lekarz ma więcej czasu żeby poświęcić go pacjentowi. Już na początku przyszłego roku taka forma recepty będzie wystawiana przez wszystkich lekarzy. Dzięki temu również pacjenci na tym skorzystają. Często bowiem nie będa musieli specjalnie wybierać się do lekarza, aby chociażby tylko przedłużyć leki, które są przyjmowane na stałe. Warto zaznaczyć, że oprócz lekarzy i pacjentów również dla aptekarzy taka forma recepty jest dużo bardziej przystępna ponieważ pozwala uniknąć nieporozumień, które mogą wynikać z tego, że recepta była wypisana w sposób nieczytelny. Wprowadzanie tego typu rozwiązań do polskiej ochrony zdrowia uważam za bardzo dobry pomysł. Skorzystanie jeszcze z dodatkowego programu, o którym czytamy w artykule z pewnością jeszcze w większym stopniu usprawni ich funkcjonowanie.
10
Dodano 7 miesięcy temu
Już niedługo elektroniczne recepty staną się jedyną formą wystawiania recept. Moim zdaniem jest to dobry pomysł ponieważ na przestrzeni wielu miesięcy można było zaobserwować, że stawały się coraz chętniej wystawiane przez lekarzy. Należałoby zauważyć, że coraz więcej osób rozpoczyna korzystanie z różnego rodzaju urządzeń elektronicznych. Wśród nich często są także seniorzy, którzy często obserwując w jak wielkim stopniu ułatwia to życie ich dzieciom i wnukom. Sami więc postanawiają nauczyć się korzystać z poczty elektronicznej czy telefonów komórkowych. W obu tych przypadkach możliwe jest otrzymanie recepty, która się nie zgubi tak jak może się to zdarzyć w przypadku tej w wersji papierowej. Każdemy z nas taka sytucja mogła się zdarzyć, a ponowne wybranie się do lekarza, czasem może stanowić pewien problem. Telemedycyna staje się coraz powszechniej wykorzystywana w naszej ochronie zdrowia. Moim zdaniem jest to dobry krok ponieważ korzyści z tego płynących jest naprawdę wiele. E-zwolnienia również są bardzo chwalone zarówno przez pacjentów i lekarzy. Oby kolejne wprowadzane rozwiązania były równie korzystne zarówno dla pacjentów i całej ochrony zdrowia.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast