Dodano22 dni temu

Zainaugurowano kampanię „Porozmawiajmy szczerze o otyłości”

4
odpowiedzi
86
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 4 ]
30
Dodano 22 dni temu
Walka z nadwagą trwa od dłuższego czasu i o ile widać poprawę, jeszcze daleka droga do zadowalających efektów. U podłoża otyłości leży wiele przyczyn. Sprzyja jej wiele czynników. Zmiany w aktywności dietetycznej i fizycznej są często wynikiem zmian środowiskowych i społecznych. U wielu osób nadwaga rozwija się już od wczesnego dzieciństwa. Walka z nią jest trudna. Dziecięca otyłość łączy się z większą szansą na otyłość w wielu dorosłym, przedwczesną śmierć i niepełnosprawność w wieku dorosłym. Oprócz rosnących przyszłych zagrożeń dzieci otyłe cierpią na trudności w oddychaniu, zwiększone ryzyko złamań, nadciśnienia tętniczego, wczesnych markerów chorób sercowo-naczyniowych, oporność na insulinę i depresję. Kilka dziesięcioleci temu zakupy polegały na chodzeniu długą drogę na targ, gdzie można było znaleźć sklep spożywczy, piekarnię, banki itp. Kiedy zaczęły pojawiać się duże supermarkety i centra handlowe, ludzie zaczęli jeździć samochodami, aby zyskać na czasie. Samochodem jeździmy niemal wszędzie co eliminuje konieczność większego wysiłku fizycznego.
20
Dodano 16 dni temu
Zgadzam się z Panią. W wielu miejscach cały czas wspomina się o tym, co należy zrobić aby zmniejszyć ryzyko rozwoju nadwagi lub otyłości. Niestety wciąż pewna część społeczeństwa popełnia dosyć proste błędy, które prowadzą do odkładania się tkanki tłuszczowej. Organizowanie takich kampanii jest moim zdaniem bardzo ważne ponieważ prawdopodobnie zachęci kolejne osoby do zmiany trybu życia. Poruszyła Pani bardzo ważny temat, mianowicie otyłość wśród najmłodszej części społeczeństwa. Jest ona coraz częściej dostrzegalna. Jakiś czas temu procent dzieci, które ją miało było znacznie mniejsze. Aktualnie coraz więcej dzieci ma z nią problem. Zgadzam się również co do kwestii niskiego poziomu aktywności fizycznej. Dzisiejsze rozwiązania technologiczne, a także dostępność do wszelkiego rodzaju środków transportu, nie wliczając takich, które wymagają od nas jakiegokolwiek wysiłku. Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że zrównoważona dieta oraz aktywność fizyczna jest bardzo ważna w celu utrzymaniu prawidłowej masy ciała, co zapewni nam ochronę przed licznymi schorzeniami. Niepokojące jest to, że wśród dzieci i młodzieży coraz częściej diagnozowane są choroby cywilizacyjne, które jeszcze jakiś czas temu były raczej kojarzone z osobami dorosłymi, które przez długi czas prowadziły niewłaściwy tryb życia. Konieczne jest aby dzieci prowadziły go w prawidłowy sposób od najmłodszych lat.
10
Dodano 8 dni temu
Jak doskonale wiemy otyłość przyczynia się do rozwoju licznych chorób, co również zostało podkreślone w artykule. Nasza ochrona zdrowia ma od jakiegoś czas spore problemy finansowe. Nadwaga oraz otyłość z pewnością przyczyniają się do tego, że nakłady na leczenie ich powikłań będzie większe. Jest to więc kolejny aspekt aby zadbać o swoje zdrowie. Po pierwsze jest to bardzo ważne dla nas samych, a po drugie pozwoli zaoszczędzić znaczne środki finansowe, które mogłyby zostać wykorzystane na inne cele. Jak czytamy większa część (99 procent) osób z otyłością nie jest odpowiednio zdiagnozowanych oraz leczonych. Po pierwsze istnieje spory problem jeżeli chodzi o wiedzę naszych obywateli na temat tego co robić aby nie dopuścić do rozwoju otyłości, a także jak widzimy gdy ta otyłość już wystąpiła to wciąż spora osób nie jest prowadzona w odpowiedni sposób, tak aby stopniowo wracać do odpowiedniej masy ciała. Mam nadzieję, że dzięki takim kampaniom sytuacja w tych dwóch przypadkach ulegnie zmianie.
00
Dodano 5 dni temu
Niestety sporym problemem znacznej części Polaków jest ich tryb życia. Z uwagi na to, że znaczną część czasu spędzają w pracy lub poświęca się jej w domu powoduje, że trudno jest odpowiednio rozplanować dzień tak aby żyć zdrowo. Nie możemy jednak zapominać o tym, że zdrowie mamy tylko jedno i powinniśmy dbać o nie możliwie najlepiej jak potrafimy. W dzisiejszych czasach mamy dostęp do ogromnej ilości zdrowej żywności. W Internecie znajduje się także ogromna baza przepisów na smaczne i zdrowe dania, które przygotowuje się w prosty i szybki sposób. Co dla wielu osób może mieć ogromne znaczenie. Wiele osób zaniedbuje również ważny aspekt diety jakim są śniadania, tłumacząc to po raz kolejny tym, że rano nie mają czasu ich przyrządzać. Można przecież różnego rodzaju dania przygotować jeden czy kilka dni wcześniej i przechowywać w lodówce w pojemnikach, co pozwala na to, że są gotowe i świeże w kolejnych dniach i nie trzeba rano poświęcać czasu na ich zrobienie. Wydaje mi się, że najważniejsze są chęci danej osoby oraz odpowiednia wiedza odnośnie tego jak należy postępować aby prowadzić zdrowy tryb życia. W razie jakichkolwiek wątpliwości można zawsze poradzić się lekarza rodzinnego, dietetyka, natomiast w kwestii sportu fizjoterapeuty czy trenera personalnego.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast