Dodano17 dni temu

Znaczna utrata wagi może zmniejszyć ryzyko ciężkiego COVID-19

4
odpowiedzi
63
wejść
0
ocena
Odpowiedzi [ 4 ]
30
Dodano 17 dni temu
Od początku pandemii mówi się o tym, że osoby z otyłością są narażone na poważniejszy przebieg COVID-19. Nie ulega wątpliwościom, że nadmierna ilość kilogramów przyczynia się do rozwoju licznych schorzeń, w których dochodzi do osłabienia funkcjonowania układu odpornościowego. Mniej więcej dwa lata temu gdy pojawiały się pierwsze informacje na temat koronawirusa i jego wpływie na nasze zdrowie dało się zauważyć, że pewna grupa osób zdecydowała się zmienić swój styl na zdrowszy, aby w przypadku infekcji ich organizmy poradziły sobie z wirusem. Dobrze aby te nawyki utrzymywały się możliwie jak najdłużej na czym skorzysta każda osoba, która zdecydowała się na zmianę.
20
Dodano 16 dni temu
Spora część hospitalizowanych osób jest otyła co potwierdza informacje zawarte w artykule. Wiele osób wciąż bagatelizuje ten problem, a od lat w licznych kampaniach prozdrowotnych zachęca się społeczeństwo do zmiany trybu życia. Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które pozwala na stosunkowo szybką utratę wagi jest operacja bariatryczna. Oczywiście nie jest to prosty zabieg i trzeba się do niego odpowiednio przygotować. W licznych ośrodkach wymogiem jest pewnego rodzaju sprawdzenie pacjenta, który musi zrzucić odpowiednią ilość kilogramów przed operacją aby "udowodnić", że są w stanie zmienić swoje nieprawidłowe nawyki.
10
Dodano 14 dni temu
Sytuacja pandemiczna na świecie trwa już około dwóch lat. Cały czas pojawiają się kolejne mutacje, ale bez przerwy mówi się o tym, że nadmierna masa ciała pogarsza rokowania pacjentów. Na przestrzeni lat średnia masa ciała obywateli naszego kraju znacznie wzrosła, a na ulicach coraz częściej da się dostrzec osoby z nadwagą lub otyłością, co jest bardzo niepokojącym sygnałem. Liczne kampanie, o których wspomniał użytkownik adam99 nie u wszystkich przyczyniły się do zmiany nastawienia. Być może informacja, że COVID-19 może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia lub życia u osób z otyłością, sprawi że dbanie o zdrowie stanie się dla nich priorytetem.
00
Dodano 13 dni temu
Według mnie przedostatni akapit artykułu zwraca uwagę na bardzo ważną kwestię. Odpowiednie dbanie o swoje zdrowie, które będzie prowadzić do utraty masy ciała, a więc poprawy kondycji zdrowotnej, przyniesie korzyści nie tylko samym pacjentom, ale także całej ochronie zdrowia. Doskonale wiemy, że jeżeli pacjent jest mniej obciążony różnymi schorzeniami, chociażby wynikającymi właśnie z otyłości to jego leczenie trwa krócej i wymaga mniejszych nakładów finansowych. Wydaje mi się, że w dzisiejszych czasach jest to szczególnie ważne ponieważ wciąż istotnym problemem są braki kadrowe.
Strona:1
Liczba głównych odpowiedzi na stronie:  
Dodaj odpowiedź
Aby dodać odpowiedź musisz się zalogować
Toast